בכרזת פרסום לאירוע ל״ג בעומר נכתב שהוא יתקיים בהפרדה לילדים עד גיל 9. לאחר פניית השדולה המודעה תוקנה ופורסמה כרזה חדשה

עיריית ירושלים והמינהל הקהילתי בשכונת קטמונים פרסמו אירוע בהפרדה לילדים עד גיל תשע בשכונה המעורבת – שלחנו מכתב דחוף ובו הזכרנו שמדובר בהפרדה בלתי חוקית. לאחר כמה שעות המודעה תוקנה ופורסמה כרזה חדשה, שבה נכתב כי האירוע פתוח לציבור הרחב ללא הפרדה.

המכתב נשלח לראש העיר משה ליאון וליועץ המשפטי לעירייה אלי מלכה, ובו כתבנו בין השאר כי "הפרדה בין גברים לנשים במרחב הציבורי, קל וחומר בין ילדים לילדות, במסגרת אירוע הממומן מכספי ציבור, היא אסורה ומנוגדת לדין. כפי שנקבע בפסיקת בית המשפט העליון, יצירת הסדרי הפרדה כפויים בין גברים לנשים בהספקת מוצר או שירות, היא אפליה אסורה, המנוגדת לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, עומדת בניגוד גמור לעקרון השוויון וכן מהווה הפרה של חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות ציבוריים".

"אין ספק כי ילדים וילדות, גם דתיים וגם חרדים, מסוגלים לבלות בפעילות פנאי משותפת", מוסיפה ומציינת שדולת הנשים במכתב, "כפי שעשו במשך למעלה משבעה עשורים מאז קום המדינה. משפחות רבות, גם חרדיות, מעוניינות להמשיך להגיע לאירועים יחד, ללא מחיצה או הפרדה. הפרקטיקה המפלה של אירועי תרבות בהפרדה בחסות רשויות מקומיות – לא רק שהיא מפלה כשלעצמה ואינה מוצדקת, אלא שהיא תורמת להתרחבות ולנרמול של מרחבים נפרדים בתחומי חיים רבים והולכים בישראל, תופעה שכבר נקבע שיש לפעול למיגורה".

 

נגישות