לחצו לשיתוף

פניות רשמיות ומכתבים: הדרת נשים באירוע סוכות 2018

בכל שנה בסוכות נערכים ברחבי הארץ עשרות אירועים פתוחים לקהל הרחב. רוב האירועים ממומנים או מסובסדים על ידי הרשויות ועל ידי משרדי ממשלה שונים. גם השנה, כמו בשנים קודמות, קיבלנו לקו הפתוח של שדולת הנשים נגד הדרת נשים כמה וכמה פניות בנושא אירועים הסגורים לנשים, או נערכים בהפרדה, במימון ציבורי ובמרחב הציבורי. בהמשך תוכלו למצוא את המכתבים שהוצאנו לגורמים הרלוונטיים בעקבות הפניות שהגיעו אלינו, ואת המענים – אם הגיעו כאלה. מידע נוסף על האירועים שנערכו ועל החשיפות התקשורתיות שהגיעו בעקבות פעולותינו בנושא ניתן לקרוא כאן.

אירוע "שמחת חג" בנתיבות לגברים בלבד

בפניה לקו שדולת הנשים נגד הדרת נשים התוודענו לאירוע בנתיבות שיועד באופן מוצהר לגברים בלבד. מיד הוצאנו פניה בנושא לכל הגורמים הרלוונטיים: עיריית נתיבות, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר הממונה על נושא הדרת נשים במשרד המשפטים, שר החינוך והשר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל: מופע לגברים בלבד נתיבות 16.9.18. במענה לפנייתנו, ולפרסום בתקשורת, החליטה עיריית נתיבות על פתיחת האירוע גם לנשים והתחייבה כי לא תהיה במקום הפרדה מגדרית. ההבטחה לא קוימה במלואה, ונשים אכן קנו כרטיסים והגיעו לאירוע, איך ביניהן לבין הגברים עמדה מחיצה, כאשר רוב המופע התנהל מול הקהל הגברי.

הפרדה מגדרית ברחובות מאה שערים בחוה"מ סוכות

במהלך חג סוכות קיבלנו פניה לקו החם של השדולה נגד הדרת נשים כי בכמה רחובות בשכונת מאה שערים נבנית מחיצה, שמטרתה להפריד בין המינים בהליכה ברחוב. המחיצה נבנתה כדי להפריד בין המינים במהלך ימי חול המועד, אז מוצפת השכונה במבקרים. פנינו במכתבים לכל הגורמים הרלוונטיים: עיריית ירושלים, משטרת מחוז ירושלים והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר הממונה על נושא הדרת נשים במשרד המשפטים. הפרדה מגדרית ירושלים מאה שערים 25.9.18. במענה לפנייתנו ולפרסומים בכלי התקשורת, פנתה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה למשטרה (מענה דינה זילבר הפרדה במאה שערים 23.9.18), אשר שלחה ניידת משטרה ופיקוח לשכונת מאה שערים, על מנת לוודא כי על פי חוק אין סדרנים המכוונים את ההולכים וההולכות למדרכות נפרדות. שני סדרנים כאלה, נעצרו על ידי הניידת ובתגובתה כתבה המשטרה כי היא מבינה את חומרת המעשה ותדאג לאכיפת מקרי הדרת נשים גם בעתיד:

אירועי ענק בירושלים: חוה"מ סוכות 2018

פניה נוספת לקו החם של שדולת הנשים נגד הדרת נשים נתקבלה במהלך החג. הפונה הפנתה אותנו לשלל אירועי ענק לכבוד סוכות בבירה, אשר בחלקם מיועדים לגברים בלבד, וחלקם יתקיימו בהפרדה מגדרית. בדיקה מהירה העלתה שמדובר באירועים הממומנים ומסובסדים על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ואשר בחלקם ייקח חלק השר בעצמו – אריה דרעי. פנינו מיד לכל הגרומים הרלוונטיים: עיריית ירושלים והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר בבקשה לפתוח מידית את האירועים לשני המינים: אירועי סוכות בירושלים תוך הדרת נשים_ 26.9.18.

אירוע שמחת בית השואבה בהפרדה מגדרית בתל אביב

בעיתון ידיעות אחרונות פורסם כי למרות שראש העיר תל אביב, מר רון חולדאי הבטיח קבל עם ועדה שלא יאפשר בתחומי העיר אירועים בהפרדה מגדרית, מתוכנן אירוע "שמחת בית השואבה" בפארק התקווה, בהפרדה. פנינו לראש העיר, והזכרנו לו את הצהרתו החשובה מופע בהפרדה בגן התקווה תל אביב 23.9.18. הוא נענה לפנייתנו (מענה עיריית תל אביב סוכות), והאירוע הועבר לאולם פרטי סגור.

 

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות