לחצו לשיתוף

הלב נשבר

מיכל סלה נרצחה בסוף השבוע בביתה, על ידי בן זוגה. בת 32 במותה, אמא לתינוקת בת 8 חודשים. כל מי שהכיר אותה מספר על אישה שכולה אור וטוב ואהבת אדם. מיכל היא הנרצחת השמינית בישראל מתחילת השנה שחייה מקופדים רק בגלל שהיא אישה. חן ארצי סרור כותבת הבוקר בידיעות אחרונות: "הסופרת מרגרט אטווד כתבה פעם ש'גברים מפחדים שנשים יצחקו עליהם, נשים מפחדות שגברים ירצחו אותן'. התובנה הזו חייבת להיות מנופצת. חייבת לחלוף מהעולם. העיניים הטובות של מיכל סלה דורשות מאיתנו לא להסיט מבט, לא לגלגל אחריות, לא להרחיק את הנגע כאילו הוא לא שייך לנו. ודווקא חוסר האונים האיום מול האסון הנורא הזה קורא לנו לשנות את הסדר הקיים. לשבור את הפרדיגמה הבלתי נתפסת שלפיה נשים משלמות בחייהן דור אחרי דור את מחיר הבעלות. את מחירו של חוסר השוויון".
הרצח של מיכל ודמותן של כל הנשים שנרצחו כי הן נשים, צריכות לעמוד כל הזמן מול עיניהם של מי שאמורים היו להגן עליהן ולא הצליחו. מול מי שלא מעבירים תקציבים לטיפול נרחב באלימות במשפחה, מול מי שמובילים את מערכות החוק והרווחה ומול מי שלא פועלים להטמיע חינוך לשוויון מגדרי שיפסיק את מעגל הדמים המחריד.
אלימות מינית ומגדרית היא אמצעי יעיל, יעיל מדי, לשמר את הפער ביחסי הכוחות המגדריים, ולכן הדרך למגר אותם היא רק באמצעות מיגור את אי השוויון. אנחנו משתתפות בצער הנורא של המשפחה ויחד עם חברותינו בארגונים הפמיניסטים נעשה כל מאמץ כדי לוודא שנושא אלימות נגד נשים ורצח נשים יקבלו את ההתייחסות הנדרשת של מקבלי ההחלטות בכנסת ובממשלה הקרובות.

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות