פורום המשפטניות של שדולת הנשים

בראשותה של עו"ד ברוריה לקנר

חזון

שדולת הנשים בישראל הוקמה לפני למעלה מ-30 שנים במטרה להפוך את החברה הישראלית לחברה שוויונית, מגוונת, הוגנת וצודקת יותר. מסענו הארוך והמתמשך לקידום חברתי מתבצע במגוון ערוצים ותחומים, כולל התחום המשפטי.
הצורך בקידום שוויון מגדרי מחבר נשים ממגוון קבוצות, תפיסות עולם ועמדות פוליטיות, שמאז ועד היום, נושאות יחדיו את דגל קידום זכויות הנשים כאינטרס חברתי משותף.
על רקע זה, מתוך החשיבות הגדולה שאנו מייחסות לזירה המשפטית ומתוך החשיבות שאנו רואות בקידום נשים וזכויותיהן גם בזירה זו, מוקם פורום המשפטניות של שדולת הנשים בישראל.
הפורום יהווה בית לקהילת המשפטניות בישראל, בכל שלבי הקריירה, מהצעירות ביותר לבכירות ביותר, בשאיפה ליצור תמיכה הדדית, סינרגיה והמשכיות של ידע, ניסיון ועוצמה.

 

רציונל ומטרות

מטרות הפורום הן לתרום לקידום נשים במקצועות המשפט, לפתח ולקדם את השיח המשפטי המגדרי, ליצור רשת של ידע, קשרים וניסיון בתחומי המשפט, המגדר והממשקים בינהם.
פורום המשפטניות הבכירות מיועד למשפטניות בכירות (בעלות ותק של 20 שנים לפחות) שתתרומנה ותתרמנה מהבניה של רשת ידע, קשרים וניסיון בין משפטניות בכירות. הפורום יסייע להעמקת ההבנה והפעילות בנושאים הקשורים לשוויון בין המינים, זכויות נשים ומגדר. פורום הבכירות יקיים שני כנסים בשנה העוסקים בהיבטים של משפט ושוויון מגדרי, בהשתתפות צמרת האקדמיה וקובעות המדיניות.
פורום המשפטניות הצעירות מושתת על נבחרת מנטוריות מבכירות עורכות הדין בישראל. הניסיון והיכולת המצטברים של המנטוריות, יעמדו לרשותה של כל אחת מחברות הפורום שתוכלנה באמצעות זאת לחדד את יכולותיהן ולהזניק את הקריירה שלהן קדימה. כחלק מפעילות הפורום, תקבלנה המשפטניות הצעירות שתצמחנה בפורום ידע וכלים שיחזקו ויסייעו בפיתוחן האישי לצד ידע וכלים שיסייעו בהטמעת חשיבה מגדרית ושוויון בין המינים בתחומי פעילותן.

 

כיצד נעשה זאת?

חברות פורום המשפטניות, הצעירות והבכירות, תצטרפנה כחברות בשדולת הנשים וכחברות הפורום. המשפטניות הצעירות תקבלנה: שש שעות ייעוץ מקצועי אישי בשנה מחברות נבחרת המנטוריות, רישות עסקי (נטוורקינג) בקהילה מקצועית מגוונת ואיכותית ואפשרות להשתתף בשני כנסים מקצועיים בשנה. חברות בשדולת הנשים בישראל היא תרומה לשלל הפעילויות של העמותה ותסייע לה במטרתה המרכזית – קידום חברה שוויונית וצודקת יותר.

דילוג לתוכן