ועד מנהל

שדולת הנשים בישראל הינה עמותה ללא כוונת רווח. הנהלת השדולה נבחרת מידי 4 שנים, כשהבחירות נערכות בקרב חברות השדולה. במאי 2016 נבחרה הנהלה חדשה לארגון, הנהלה המורכבת מנשות מקצוע ופעילות פמניסטיות בולטות שיצעידו את הזירה הפמניסטית קדימה.

אלה אלקלעי - יו"ר

אלה אלקלעי עוסקת למעלה מ-20 שנה בתחומים שונים בשוק ההון, ומכהנת כיום כסמנכ”ל פיתוח עסקי בחברת IBI וכיו”ר IBI ניהול תיקי השקעות. כחלק מפעילותה עם ולמען נשים בישראל, הקימה אלקלעי ב-2012 את “תשקיעי בעצמך”, פורום פיננסים לנשים, הפורום כולל מפגשים, הרצאות ופעילויות שונות עבור נשים שרוצות להרחיב את הידע בתחום הפיננסים. לאלה אלקלעי תואר ראשון במדעי החיים ותואר שני במנהל עסקים ובפיזילוגיה ופרמקולוגיה מאוניברסיטת ת”א.

לינור דלומי - רו"ח

לינור הינה ראש חטיבת ניהול הסיכונים ב-Deloitte אשר נותנת פתרונות כוללים לעולמות ביקורת ובקרה פנימית, סייבר, מודיעין עסקי, ניהול משברים, ציות רגולטורי, ניהול סיכונים, מערכות מידע ועוד. החטיבה מונה מעל ל- 100 יועצים ומומחים מתחומי הידע השונים וביניהם – רואי חשבון, עורכי דין, מהנדסי תעשייה וניהול ומומחי תוכן בתחום הטכנולוגיה. ללינור מעל 17 שנות ניסיון במתן שירותי ניהול סיכונים לחברות ותאגידים רב לאומיים. היא משמשת כמבקרת פנים במינוי אישי במספר חברות מובילות ישראליות ובינלאומיות. בנוסף לינור משמשת כמרצה בפורומים רבים בנושאי ניהול סיכונים, מניעת מעילות והונאות וביקורת פנימית ומעבירה קורס בקרה פנימית בחוג לחשבונאות במכללה למנהל. לינור הינה חברת אקזקוטיבה באיגוד המבקרים הפנימיים וכן חברה בצוות המומחים של רשות החברות הממשלתיות.

 

מירי הולצמן - עו"ד

כבר יותר מעשרים שנה שעו”ד מירי הולצמן מתנדבת במסגרות שונות המיועדות, בין השאר, לקדם זכויותיהן ומעמדן של נשים בישראל. בנוסף לפעילותה בקו החם של מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית ירושלים, בו מירי הייתה חברה במשך שנים רבות ואף נבחרה פעמיים כחברה בועדה המארגנת של המרכז. במרכז נגה למען נפגעי עבירה, הנאבק לקדם זכויותיהם של נפגעי עבירה במערכת המשפט התמקדה פעילותה ההתנדבותית של מירי בשני מישורים: במישור הפרטני בייעוץ וייצוג משפטי של נפגעי עבירות חמורים בהליכים המשפטיים ובמישור הציבורי בייזום וקידום הליכי חקיקה והשתתפות פעילה בועדה למעמד האישה ובוועדת בחוקה, חוק ומשפט. מזה כ 6 שנים מירי מתייצבת מידי שבוע בקו הפתוח של שדולת הנשים. מירי מסייעת לצוות המשפטי של שדולת הנשים בישראל במענה לפניות נשים, הדרכת מתנדבות, סטודנטיות וסטודנטים בקליניקה של השדולה ובמענה למגוון צרכים שעולים בפעילות השדולה.

ד"ר רוני הלפרן

ד”ר רוני הלפרן, חוקרת וכותבת על סוגיות מגדריות (גוף, מיניות, יחסי אמהות בנות, חברות נשית ועוד) בספרות, בקולנוע ובטלוויזיה ובתרבות פופולארית. על ספרה של הלפרין ‘גוף בלא נחת’ כתבה אורלי לובין: “המחשבה שלה על הספרות העברית שכתבו נשים היא מהמשפיעות על אופן קריאת ספרות עברית מגדרית היום”. ד”ר הלפרן מלמדת בתוכנית ללימודי נשים ומגדר של אוניברסיטת תל אביב מאז הקמתה, ובשנים 2012-2016 שימשה גם כראש התכנית ללימודי מגדר במכללה האקדמית בית ברל. היא מרבה להרצות במגוון מסגרות, גם מחוץ לאקדמיה ומבקשת להפוך את ההגות הפמיניסטית לנגישה ופופולארית ככל הניתן, כעמדה ופעולה פוליטית.

פרופ' דפנה הקר

פרופ’ דפנה הקר חוקרת ומלמדת בפקולטה למשפטים ובתוכנית ללימודי נשים ומגדר של אוניברסיטת תל-אביב. היא בעלת תואר ראשון ושני במשפטים ודוקטורט בסוציולוגיה. מחקריה עוסקים במפגש שבין משפט, משפחה ומגדר. היא מלמדת דיני משפחה, תיאוריות פמיניסטיות של המשפט וקורסים נוספים העוסקים במגדר. בין פרסומיה, הספרים “הורות במשפט – מאחורי הסדרי משמורת וראיה בגירושים”, ו”סוגיות משפחתיות בעיניים משפטיות”. פעילותה של פרופ’ הקר למען נשים משתרעת על פני שני עשורים. היא היתה עורכת דין בשדולת הנשים, אליה הגיעה כמלגאית זכויות אדם של הקרן החדשה לישראל; ייסדה ביחד עם אחרות את ארגון איתך-מעכי – משפטניות למען צדק חברתי וכיהנה כעשור כחברת הנהלה של הארגון; והיתה ראשת הפורום ללימודי נשים ומגדר – ארגון התנדבותי של מרצות בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב הפועל למען יצירת גשרים בין האקדמיה לחברה. פרופ’ הקר כיהנה כחברה בוועדה הממשלתית לבחינת הכללים המשפטיים לעניין אחריות הורית בגירושין וכתבה דעת מיעוט התומכת בחזקת ההורה המטפל העיקרי. עמדתה זו העמידה אותה בחוד החנית של המאבק כנגד ניסיונות החלשת נשים ואמהות בהליכי גירושין. על פועלה למען נשים קיבלה פרופ’ הקר ב-2013 את ‘אות קטן’ המוענק מידי שנה על-ידי עמותת ‘רוח נשית’ לאקדמאי/ת הפועל/ת בהתנדבות למען קידום נשים בישראל.

מירית הרצפלד

בוגרת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת ת”א. שותפה במשרד “הרצפלד – כהן ייעוץ עסקי ” ומגשרת.מכהנת כחברת הנהלה משנת 2012, חברה בשדולת הנשים מ- 2004 וכן באגודת הידידות והידידים מיום הקמתה. פעילה ביוזמות שונות בתחומי קידום מעמד האישה והעצמת נשים. חברה במועצת הנשים העירונית בהרצליה. בשנים 2009-2010 כיהנה כיו”ר מועצת הנשים.פעילה ב- IWC (lnternational Women Club). ב- 2002-2008 כיהנה כחברת הנהלה בסניף “ויצו הרצליה פיתוח” ונשאה בתפקיד יו”ר הרווחה ויו”ר מעמד האישה. במסגרת זו פעלה בתחום פיתוח מנהיגות צעירה. הייתה פעילה בעמותת “הן”- הרצליה נשים, משנת 2002 ובמסגרת עמותה זו גם השתתפה בקורס מנהיגות נשים. כמו כן, תמכה באוכלוסיה מוחלשת של אמהות ילדי מועדוניות.

נסרין חדאד חאג’־יחיא

נסרין חדאד חאג’־יחיא היא ראשת התוכנית ליחסי יהודים ערבים במכון הישראלי לדמוקרטיה, דוקטורנטית בבית הספר להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב.

עבודת הדוקטור שלה עוסקת בהשפעה של חסמים במרחב החברתי על תופעת חוסר מעש בקרב צעירים ערבים. תחומי המומחיות:  פרופיל חברתי־כלכלי של צעירים וצעירות ערבים, מעמדן של הנשים הערביות, שילוב ערבים בהשכלה הגבוהה ובשוק העבודה, ייצוג הולם של הערבים בשירות הציבורי ובתהליכי קבלת החלטות.

ננה חן

בעלת תואר B.A במדעי המדינה (אונ’ בר אילן) סמנכ”לית קבוצת רפאלי, העוסקת בייזום והשקעות נדל”ן ומסחר בינלאומי, חברת מועצת העיר אור יהודה ויו”ר עמותת “אחת אחת”. בתוקף היותה יו”ר ועד הורים עירוני מעל עשור וחברת מועצת עיר משנת 2003 הוכיחה לא אחת כי היא לוחמת למען זכויות אדם כמו גם לשמירה על טוהר השלטון. נושאת בין היתר באחריות על תחום קידום מעמד האישה תוך מניעת אפליה וביסוס מעמד נשים בעירייה ובעיר. הקימה את עמותת אחת אחת, יחד עם נשים מובילות בבקעת אונו מתוך ראייה מערכתית של חשיבה משותפת איגום משאבים וחיבור בין שש ערים כדי לקדם שוויון מגדרי בתחומי עסקים, תעסוקה, חברה ופוליטיקה.

פרופ' דפנה יואל

פרופ’ דפנה יואל היא ראש המגמה הפסיכוביולוגית וראש ועדת דוקטורט בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב וחברת סגל בבית הספר סגול למדעי המוח. תחום המחקר העיקרי של פרופ’ יואל הינו בנושאים הקשורים במין, מגדר ומוח, כולל השאלה האם יש ‘מוח נקבי’ ו’מוח זכרי’, השפעות פגיעה מינית על המוח, והקשר בין מיניות וזהות מגדרית. פרופ’ יואל פועלת באקדמיה ומחוצה לה לקידום חשיבה מגדרית ושוויון מגדרי, כראשת הפורום ללימודי נשים ומגדר באוניברסיטת תל-אביב, בהרצאות בהתנדבות ברחבי הארץ ובסיוע בהתנדבות בחשיבה מגדרית למספר גופים במשרד החינוך, כולל, היחידה לשוויון בין המינים, שפ”י (השירות הפסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך) ואגף המדעים.

פרופ' חנה נוה

פרופ’ חנה נוה מועסקת מזה כ-45 שנים באוניברסיטת ת”א כחברת הסגל האקדמי בחוג לספרות, וכן שימשה כדקאן הפקולטה לאמנויות בשנים 2013-2006. חנה הקדישה את זמנה למחקר והוראה בתחומים השונים של לימודי נשים ומגדר ולפיתוח תיאוריות פמיניסטיות. מלבד הוראת תלמידות ותלמידים אין ספור, הנחתה עבודות מאסטר ודוקטורט במניין גדול, ועסקה בקידום ובטיפוח של ההגות, המחקר והעשייה כאשה פמיניסטית. בשנת 1999 הובילה מהלך אקדמי של ייסוד תכנית לימודי נשים ומגדר באוניברסיטת ת”א, ראשונה ויחידה מסוגה בישראל באותה עת, ועמדה בראשה במשך שש שנותיה הראשונות.

שיר-אל נקדימון - עו"ד

עו”ד נקדימון הוסמכה בשנת 2000. למן תחילת עבודתה כעורכת דין, שיר-אל שמה לה למטרה את קידומו של ערך השוויון בדגש על קידומן של נשים בשוק העבודה. למען מטרה זו מנהלת פעילות משפטית וחברתית ענפה. שותפה במשרד עוה”ד לוי-אטינגר, נקדימון ועומדת בראש מחלקת דיני העבודה במשרד. מחלקת דיני העבודה בהנהלתה מתמחה בתיקי אפליה על כל גווניה, זכויות נשים ומניעת הטרדה מינית בעבודה. בנוסף, מעניקה שירותים משפטיים לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, לחצר הנשית וכן מעניקה ייעוץ משפטי בהתנדבות למרכז זכויות נשים עירוני (מ.נ.ע) בעיריית ראשון לציון. שיר-אל, מתנדבת בשדולת הנשים עוד מאז היותה מתמחה וכיום מכהנת כחברת הועד המנהל בשדולה וכמנהלת מערך האכיפה. בנוסף, שיר-אל מרצה בנושאי הטרדה מינית וזכויות נשים גם מטעם שדולת הנשים וארגוני הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית וכן משמשת כמרצה אורחת בקריה האקדמית אונו ובמרכז הבינתחומי הרצליה במסגרת הקליניקה המשפטית של שדולת הנשים במרכז הבינתחומי. במקביל, שיר-אל עוסקת בייעוץ וליווי ממונות ואחראיות על החוק למניעת הטרדה מינית בחברות שונות במשק. חברה בוועדות דיני עבודה ובועדה לקידום מעמד האישה של לשכת עוה”ד. בעברה, שימשה כסגנית יו”ר הועדה לקידום עורכת הדין בוועד מחוז תל אביב של לשכת עוה”ד. החל מחודש 03/2016 נבחרה שיר-אל לכהן כחברת הנהלה באגודה למשפט העבודה ולביטחון סוציאלי.

ורד פרי - עו"ד

ורד הינה בוגרת הפקולטה למשפטים באונ’ ת”א. עוסקת בעריכת דין למעלה מ- 25 שנים ובעלת משרד עצמאי העוסק בדיני נזיקין וביטוח. ורד ניהלה את המאבק וההליכים המשפטיים מול רשות המסים להכרה בהוצאות השגחה על ילדים כהוצאות מוכרות לצרכי מס. ורד היא יו”ר (משותף) של ועדת הנזיקין בוועד מחוז ת”א של לשכת עוה”ד ובשנתיים האחרונות שימשה בתפקיד יו”ר הפורום למעמד האישה של לשכת עוה”ד. במסגרת זו עסקה בפעילות פמיניסטית: השקת הקו לשיוויון מגדרי של לשכת עוה”ד, ימי עיון בנושאים פמיניסטיים (הטרדה מינית, בריאות האישה, נשים נפגשות תקיפה מינית, בחירות נשים חרדיות לכנסת), הקפדה על ייצוג נשים הולם בימי עיון, השתלמויות וכנסים של לשכת עוה”ד. ורד היא חברת הנהלת שדולת הנשים, פעילה בפורום המשפטניות ומסייעת רבות לצוות המשפטי בשדולה.

צביה פרידמן

אומנית ויוצרת, סיימה בהצטיינות קורס אוצרות אמנות עכשווית מטעם הטכניון בשנת 2015. בעלת תואר שני מאוניברסיטת ת”א בפילוסופיה מידע ותרבות דיגיטאלית, ובעלת תואר שני מבי”ס לחינוך באוניברסיטת בר אילן במגמת תקשורת וטכנולוגיה בחינוך. בוגרת קורס דירקטוריות מטעם המכללה למינהל בשיתוף עיריית הרצליה. בוגרת קורס גישור – מכון גומא. בוגרת קורס פיתוח מנהיגות נשים בשדולת הנשים בשיתוף “תפנית” והאוניברסיטה הפתוחה משנת 1997, וחברה בשדולת הנשים משנת 1998. בעבר הייתה חברה בוועדת חינוך של השדולה, וחברה בוועדת הביקורת, ומשנת 2012 חברת הנהלה בשדולה. בשנים 1999 עד 2011 שימשה בתפקיד ראש שבט בתנועת הצופים, ושימשה חברת וועדה במחלקה לקשרים בינ”ל של התנועה. כיום פעילה בתנועת הצופים, חברה בוועדת הדרכה ומפעלים של התנועה, ולוקחת חלק פעיל במיונים הארציים של צעירים וצעירות למשלחות נוער לחו”ל. פועלת למען שיוויון הזדמנויות בתנועת הצופים, ועוסקת בייזמות חינוכית במכון “משואה”- מוזיאון וקמפוס סמינרים בינ”ל ללימודי השואה- בקיבוץ תל יצחק.

מיכל צ'רנוביצקי

מיכל צ’רנוביצקי פעילה מ-2005 בעמותת בת מלך – ארגון סיוע לנשים דתיות וחרדיות נפגעות אלימות במשפחה. בעבר התנדבה במקלט לנשים נפגעות אלימות של העמותה, ומזה כמה שנים, כחברת עמותה, מסייעת בגיוס משאבים והעלאת המודעות לנושא במגזר החרדי. בשנת 2013 הקימה את תנועת “עיר ואם – אמהות למען אלעד”, שהתמודדה למועצת העירייה באלעד. למרות שלא נבחרה למועצה, התנועה ממשיכה בפעילות בעיר בתחומי תרבות, חינוך, ופיקוח על עבודת המועצה, תוך התמקדות בשילוב נשים חרדיות במוקדי קבלת ההחלטות בעיר. בתנועה פעילים ופעילות נשים וגברים, אך הפעילות מובלת על ידי נשים חרדיות. ב-2015 הקימה קבוצה מקבילה בבני ברק. הפעילות נעשית כיום בשיתוף המכללה החברתית כלכלית. מאז 2013 מיכל חברה בגרעין המייסד של “מעורבות” – קואליציית נשים חרדיות, לקידום מעמד הנשים החרדיות בישראל, ומאז 2015 פעילה ב”נבחרות” לא בוחרות) שפועלת להכנסת נשים חרדיות למפלגות החרדיות ולכנסת.  

אילנה שושן

אילנה שושן היא מוסמכת במשפטים, שימשה במשך שנים רבות כמפיקת סרטים בהוליווד ופועלת לקידום נשים בארץ ובארה”ב. בשנים בהן חיה בלוס-אנג’לס, הקימה אילנה את הארגון “נשים מעצימות נשים” הפועל לקידום יזמות נשית ומעורבות נשים בפוליטיקה. כיום, עם שובה ארצה, היא עוסקת בקידום יוזמות עסקיות של נשים מקבוצות מוחלשות וכמו כן מרצה בכל הארץ על השפעות התקשורת על הדימוי העצמי של נשים וכיצד להתעלות מעל תקרת הזכוכית.

בת שבע שטראוכלר

בת שבע שטראוכלר יזמה הקימה ומנהלת את אגודת הידידות והידידים של שדולת הנשים בישראל. בשנה האחרונה יזמה, הפיקה וניצחה על עריכת והדפסת ספר ה- 30 לשדולת הנשים שפרס את תולדות הארגון מיום הקמתו. בשנים הרבות בהן היא פעילה בשדולה בת שבע עמדה בראש פרויקט “אות המעסיק” לקידום נשים בשוק העבודה, הקימה את פורום נבחרות ציבור בשלטון המקומי, ליוותה את פרויקט “אשת חיל” להחזרת נשים למעגל העבודה בפריפריה והייתה פעילה בפרויקטים רבים ומגוונים. לאורך כל שנותיה בשדולה עוסקת בת שבע בגיוס משאבים למען פעילות השדולה. בעבר ניהלה בת שבע את עמותת תלתן (תנועה לקידום וטיפוח מצוינות נוער), הקימה ושימשה כמזכ”ל של מועצת הנשים ליד ראש העיר ת”א- יפו, הייתה ממונה על יועצות לקידום מעמד האישה ברשויות המקומיות מטעם הרשות לקידום מעמד האישה ושימשה כיועצת תחת מספר שרים: שר הבריאות, סגנית השרה לאזרחים ותיקים, של השרים גדעון סער וגלעד ארדן במשרד הפנים וכיום משמשת כיועצת במשרד הרווחה. בת שבע היא חברת ועד מנהל בעמותת ל.א: לא לאלימות כלפי נשים, חברת הנהלה במועדון המסחרי והתעשייתי – מועדון העסקים של ישראל, מנכ”ל פורום נשים בקריירה ובעסקים, בחסות איגוד לשכת המסחר, חברת הנהלה במועצה הלאומית להתנדבות וחברת הנהלה בתיאטרון יידישפיל. בת שבע היא ממונה מטעם שר הרווחה בפורום השיוויון המגדרי במשרד הרווחה.