צוות השדולה

מנכ"לית - עו"ד מיכל גרא-מרגליות | mankalit@iwn.org.il

עו”ד מיכל גרא-מרגליות משמשת בתפקיד מנכ”לית שדולת הנשים מנובמבר 2016. במהלך העשור האחרון עוסקת מיכל בפעילות אינטנסיבית לקידום נשים והעלאת מודעות מגדרית. אל תפקידה כמנכ”לית השדולה הגיעה לאחר ששימשה קרוב ל-4 שנים כיועצת פרלמנטרית וראש המטה של ח”כ מרב מיכאלי. בשנים 2010-2012 ביצעה מיכל טרום התמחות והתמחות במשרד עורכות דין ארנה לין ושות’, המתמחה בדיני עבודה. בשנים 2007-2010 ריכזה את מרכז לייפר ללימודי נשים באוניברסיטה העברית. החל משנת 2012 כיהנה מיכל כחברת הנהלה בשדולת הנשים, ובכלל זאת הייתה חלק מפורום המשפטניות וועדת כספים. למיכל תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה, תואר ראשון נוסף במשפטים ותואר שני במשפטים עם התמחות בלימודי מגדר.

מנהלת המחלקה המשפטית - עו"ד גלי זינגר | mishpatit@iwn.org.il

mishpatit@iwn.org.il

עו”ד גלי זינגר מנהלת את המחלקה המשפטית של שדולת הנשים החל מפברואר 2018. לפני הצטרפותה לשדולה, גלי ניהלה במשך 4 שנים את הקליניקה לצדק חברתי במרכז אונו למשפט חברתי קליני, שם פעלה לקידום זכויות של אוכלוסיות מוחלשות בתחום דיני העבודה, והנחתה סטודנטים תוך מתן ייעוץ וייצוג משפטי לאוכלוסיות אלה. בין השנים 2009-2012 עבדה כעורכת דין בכירה במשרד עורכות דין ארנה לין ושות’, המתמחה בדיני עבודה ובג”צים. בין השנים 2000-2008, עסקה גלי כעורכת דין בתחומים מגוונים של המשפט האזרחי-מסחרי. את התמחותה עשתה במשרד עו”ד סנפורד ט.קולב ושות’, המתמחה בתחום הקניין הרוחני. לגלי תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית, תואר שני במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת תל אביב, והיא חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2000.

מנהלת הקו הפתוח ומערך האכיפה - עו"ד עמית קובו-רום | adv@iwn.org.il

עו”ד עמית קובו-רום מנהלת את הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה ואחראית על מערך האכיפה בשדולת הנשים מפברואר 2018. עמית התמחתה ועבדה כעורכת דין בדיני עבודה, ועסקה, בין היתר, בליטיגציה בדיני עבודה, עריכת הסכמי עבודה אישיים וקיבוציים, וליווי וייעוץ משפטי שוטף למעסיקים ולעובדים. בשנים 2015-2018 עבדה עמית כעורכת דין לדיני עבודה בארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות’. עמית בעלת תואר ראשון (LL.B) במשפטים מאוניברסיטת תל אביב (2013) והיא חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2014.

מנהלת הקו הפתוח בשפה הערבית - עו"ד מייסא גראבלי | maissa@iwn.org.il

עו”ד מייסא גראבלי מנהלת את הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה בשפה הערבית בשדולת הנשים מנובמבר 2018. מייסא התמחתה ועבדה כעורכת דין בדיני עבודה, ועסקה, בין היתר, בליטיגציה בדיני עבודה, עריכת הסכמי עבודה אישיים וליווי וייעוץ משפטי שוטף למעסיקים ולעובדים. את ההתמחות עשתה מייסא במשרד המשפטים, סיוע משפטי מחוז תל אביב. לאחר סיום ההתמחות עבדה כעו”ד בדיני עבודה במשרד עורכי דין ורד- טיומקין, משנת 2014-2018 עבדה כעו”ד ויועצת משפטית בשתי חברות. מייסא בעלת תואר ראשון במשפטים מהמכללה למנהל (2010) והיא חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2011.

מנהלת קידום מדיניות וחקיקה - עו"ד מרים זלקינד | legal@iwn.org.il

עו”ד מרים זלקינד משמשת כמנהלת קידום המדיניות והחקיקה של שדולת הנשים מדצמבר 2016. מרים היא אקטיביסטית פמיניסטית מזה למעלה מעשור, הייתה ממובילות המאבק בהדרת נשים ואף הגישה עתירות לבג”ץ בנושא זה שזכו להצלחה. בשנים 2014-2016 שימשה מרים כעורכת דין קהילתית בעמותת “ידיד”, שם סייעה לאוכלוסיות מוחלשות במיצוי זכויותיהן וייצגה פונות ופונים בתיקים עקרוניים הנוגעים לזכויות חברתיות וכלכליות. בשנת 2012 כתבה את דו”ח “שוויון במרחב – הצעות יישומיות להתמודדות עם תופעת הדרת הנשים בישראל”. בשנים 2010-2011 התמחתה במחלקה הפלילית וביחידת הסיוע לנפגעות ולנפגעי עבירה בפרקליטות המדינה ואת טרום-ההתמחות ביצעה ביחידה לתיאום המאבק בסחר בבני אדם במשרד המשפטים. בשנים 2008-2010 הייתה ממקימות ומובילות תא “אלה” – התא הפמיניסטי באוניברסיטה העברית והתנדבה ב”תמורה – המרכז המשפטי למניעת אפליה”. למרים תואר ראשון במשפטים מהאוניברסטה והעברית ותואר שני במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת תל אביב.

מנהלת תחום המאבק בהדרת נשים - אלינור דוידוב | hadara@iwn.org.il

אלינור דוידוב היא מנהלת תחום הדרת נשים בשדולת הנשים בישראל. אלינור החלה את עבודתה בשדולת הנשים לאחר שבמשך שנה ניהלה את הקמפיין נגד ביטול חזקת הגיל הרך. בקמפיין זה הצליחה, למרות מורכבותו של הנושא והאמוציות הרבות שהוא מעורר בציבורים רחבים, להעלות מחדש את הנושא לשיח הציבורי, ולהביא לכך שגם קולן של הנשים ישמע סוף סוף. לפני פנייתה לעבודה בסקטור השלישי עבדה בתכנית האקטואליה “לונדון את קירשנבאום”, למעלה מחמש שנים. את דרכה בתכנית החלה כתחקירנית וסיימה כאחת מצוות עורכי התכנית. במהלך שנות עבודתה בתקשורת הישראלית לקחה חלק מרכזי בשלבים הראשונים של מיסודו של “ארגון העיתונאים”, בו הייתה חברת המזכירות למעלה משנתיים, וכן הייתה ממייסדות “תא העיתונאיות”. שנות העבודה ב”לונדון את קירשנבאום” היוו בעבורה כר נוסף לפעילותה האקטיביסטית לטובת נשים, כאשר קידמה בצורה מוצהרת את נוכחותן של נשים על המסך. לאלינור תואר שני בלימודי פרשנות ומחקר תרבות, בבר אילן, ותואר ראשון בלימודי מזרח אסיה וקולנוע מאוניברסיטת תל אביב. יחד עם בת זוגה, המוזיקאית מיה דנון, כתבה את ספר הילדים “סימפוניה של עיר”.

מנהלת תחום שוק תעסוקה פמיניסטי - יערה מן | avoda@iwn.org.il

יערה מן היא מנהלת תחום שוק תעסוקה פמיניסטי בשדולת הנשים. יערה הגיעה לשדולה לאחר ששימשה במשך 4 שנים יועצת פרלמנטרית ליו”ר מרצ, זהבה גלאון, והתמחתה בעיקר בתחומי מגדר, כלכלה וחברה, והקשר ביניהם. בשתי מערכות הבחירות האחרונות יערה ריכזה את כתיבת המצע של מרצ, והיתה כותבת שותפה של התוכנית הכלכלית ושל הפרק בנושא זכויות המיעוט הפלסטיני בישראל. קודם לעבודתה בכנסת, יערה עבדה במשך כ-3 שנים במגזר השלישי, בארגונים העוסקים בחיבור שבין חינוך לבין חברה צודקת וזכויות אדם. ליערה תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה מהאוניברסיטה העברית, והיא סטודנטית לתואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב.

דוברת השדולה - יובל עופר | pr@iwn.org.il

יובל עופר היא דוברת שדולת הנשים בישראל מאז נובמבר 2017. יובל החלה את דרכה בעולם התקשורת במסגרת שירותה הצבאי במערכת עיתון ״במחנה״, ככתבת חדשות וכמפיקת העיתון. לאחר שחרורה, עבדה במשך כארבע שנים במערכת התכנית ״לונדון את קירשנבאום״ בערוץ 10, תחילה כתחקירנית ולאחר מכן כעורכת משנה. את דרכה בתחום התקשורת הפוליטית החלה כיועצת פרלמנטרית ודוברת לח״כ דב חנין, ומרכזת עבודת ועדת המשנה לתחבורה ציבורית בראשה עמד. יובל היא פעילה במאבק נגד תופעת האלימות כלפי נשים וחברה בתא ״תל-אביביות״ – התא הפמיניסטי באוניברסיטת תל אביב. כמו כן, היא סטודנטית לפילוסופיה ומגדר באוניברסיטת תל אביב, בוגרת תכנית הלימודים ״Paths to Peace״ של אוניברסיטת ניו-יורק (NYU) וחברת צוות התיאום הארצי של תנועת ״עומדים ביחד – نقف معًا״.

מנהלת פיתוח - חגית יערי | resources@iwn.org.il

חגית יערי החלה את דרכה בשדולת הנשים לפני שש שנים כמנהלת פרויקט אמ”א. עם סיום הפרויקט התמנתה חגית למנהלת הפיתוח של הארגון אחרי שליוותה את מערך גיוס המשאבים בארגון כמנהלת פרויקט. במסגרת עבודתה, חגית אחראית על מערך גיוס המשאבים לפעילות השדולה, נמצאת בקשר עם תורמות ותורמים והקרנות השונות ברחבי הארץ ובעולם, מפיקה חומרי הסברה באנגלית ומרצה באנגלית על פעילות השדולה. חגית היא פעילה חברתית בתחום החברה המשותפת וחברה בקהילה הדו לשונית ביפו. 

מנהלת תחום קהילות - ענת כץ-ארוג'אס | kehila@iwn.org.il

ענת כץ-ארוג’אס היא מנהלת תחום קהילות ותשתיות בשדולת הנשים. ענת הגיעה לשדולה לאחר 4 שנים של פעילות אקטיביסטית באוסטרליה ובישראל לקידום מעמדן של נשים בעבודה וכמנהלת קהילות של אלפי נשים ברשתות חברתיות ובכלל. ענת היא ממייסדות קהילת WE (לשעבר XXUX)- קהילת נשות חוויית משתמש בהייטק, ממייסדות קהילת ‘עוברות ושוות’ בנושא נשים וכסף, ומומחית לחדשנות מגדרית בטכנולוגיה. לפני ובמקביל לפעילותה הפמיניסטית מילאה ענת שורה של תפקידי ניהול ואסטרטגיה בתחום ניהול המוצר בהייטק. ענת היא בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול מאונ’ בן גוריון ותואר שני בלימודי מגדר מאונ’ בר אילן.

מנהלת קשרי קהילה - בתיה אבירם | friends@iwn.org.il

בתיה אבירם הגיעה לשדולה אחרי 20 שנות פעילות בקשרי קהילה ופיתוח משאבים בלהקת בת שבע, האגודה לזכויות האזרח בישראל וארגונים חברתיים רבים. בתיה מתמחה בהקמת חוגי ידידים, ארגון והפקת אירועי התרמה. לאחר רצח רבין הפיקה אירועים לזכרו בארה”ב בבוסטון ובוושינגטון. בשדולת הנשים בישראל מקימה בתיה את פורום המשפטניות, הנדל”ן, אחראית על קיום חוגי בית ואירועי השדולה. בתיה בעלת תואר ראשון בחינוך וגיאוגרפיה ותואר שני במנהל ציבורי של אוניברסיטת תל אביב.

ניהול משרד, תפעול ומערך חינוך | admin@iwn.org.il