לחצו לשיתוף

ביהמ״ש המחוזי קבע: ״למרות המחיצה, רחבת הכיכר תהיה פתוחה לכל אחת ולכל אחד״‎

ביהמ״ש המחוזי בתל אביב פסק היום (א׳) כי אירוע חב״ד בכיכר רבין יתקיים כמתוכנן, כולל המחיצה, אך שבפועל תתאפשר כניסה של כל איש ואישה לכל חלק ברחבת הכיכר. עוד הבהירה עיריית תל אביב בדיון כי מעתה והלאה לא תאפשר לקיים אירועים בשטחה המוניציפאלי שיכללו דרישה להפרדה מגדרית.
 
מיכל גרא מרגליות, מנכ״לית שדולת הנשים בישראל:
״הבשורה מהדיון היום היא שעיריית תל אביב הצהירה כי מעתה והלאה לא יאושרו אירועים בהפרדה מגדרית במרחב הציבורי בשטחה. בהסכמת הצדדים, קבע בית המשפט שעל אף המחיצה שתוצב, כל אחד ואחת – גבר או אישה, יוכלו לעמוד ולנוע היכן שהם חפצים במתחם האירוע בכיכר רבין. הרחבה תהיה פתוחה לכל אחת ולכל אחד״.
עו״ד חגי קלעי, עו״ד גלי זינגר, עו״ד מרים זלקינד ועו״ד אוהד רוזן, שייצגו את חמשת הארגונים שביקשו להצטרף כצד להליך:
״עיריית תל אביב קיבלה את העמדה העקרונית של הארגונים שההפרדה המגדרית אסורה במרחב הציבורי ועל כך יש לברך. חשוב להבהיר שכל הפרדה על בסיס מין או מגדר בשטחים הציבוריים היא לא חוקית ואסורה. אנחנו מצרים על כך שנושא ההפרדה לא נבחן מלכתחילה ושנוצרו הנסיבות בהן ציבור הסתמך על האישור שניתן להקמת המחיצה, שחייבו את קיום האירוע בפועל, חרף אי־החוקיות שדבקה בו. עם זאת, חשוב לזכור כי התוצאה הסופית היא כי גברים ונשים יהיו רשאים להשתתף באירוע בכל דרך שיבחרו ובכל מקום ברחבת כיכר רבין״.

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе

חדש באתר שדולת הנשים:

נגישות