נאום עו״ד מיכל גרא מרגליות, מנכ״לית שדולת הנשים בישראל בהפגנה בתל אביב נגד השחיתות השלטונית

שבת, 13.01.18

״יש כאן מישהו, בקהל הענקי הזה, שלא שמע בשבוע שעבר את הקלטת הדוחה של הבן של ראש הממשלה ביציאה ממועדון חשפנות, מנסה לסרסר בחברה שלו לשעבר?

זה הבן של ראש הממשלה שלנו.

זה אותו ראש ממשלה שממשיך לתת גיבוי ציבורי למטרידן נתן אשל, שהכניס את הטלפון שלו מתחת לחצאית של עובדת בלשכת ראש הממשלה.

זה אותו ראש ממשלה כבר 9 שנים ברצף, שלא טרח להגיד שום דבר בנושאים שמקדמים נשים, שלא פעל לטובת נשים. אותו ראש ממשלה שלא מחזיק סביבו אף אישה בכירה. אפילו לא אחת.

אותו ראש ממשלה שמעולם לא קידם חוקים עבור 51% מהאזרחים שלו.

אדוני ראש הממשלה,

חיכינו שתגיד שהמילים והמעשים של הבן שלך חמורים ואסורים. שנשים הן לא מוצר צריכה, אלא בנות אדם, ושאתה כראש ממשלה תעשה הכל כדי למגר תופעות של סחר בנשים ופגיעה בהן.

חיכינו אבל לא אמרת.

בימים האלה, כשהחוק להפללת לקוחות זנות מקודם על-ידי חברות וחברי כנסת מימין ומשמאל. במקום לתמוך בו ולקדם אותו כדי להעביר מסר ברור, אתה רוצה להעביר חוק שיאסור על פרסום הקלטת הבאה.

אתה ראש הממשלה אבל המציאות חזקה ממך.

לפני שנה בדיוק יצאו בוושינגטון חצי מיליון נשים לרחובות, ומיליון וחצי נשים נוספות צעדו ברחבי העולם. זאת השנה שהביאה אלינו את #metoo. זאת השנה שמיליוני נשים הפסיקו לשתוק בה וקיבלו מגברים ומנשים גיבוי ותמיכה רחבה.

כמו שפעם אנשים לא יכלו לדמיין עולם בלי עבדות, כמו שלפני רק 30 שנה יחסי מין בין גברים היו עבירה פלילית במדינת ישראל – עוד 10, או 15 שנים, אף בחור בן 26 לא ילך למועדון חשפניות ויצחק על זה עם החברים שלו.

מגיע לנו יותר. מגיע לנו שיהיה לנו ראש ממשלה שרואה אותנו, שחושב שאנחנו חשובות, שמחויב לביטחון שלנו.

נתניהו תתעורר״.

 

נגישות