לחצו לשיתוף

הזמנה לסיקור | מחר, ה׳, 31.1.19 | ועדת הבחירות המרכזית תדון בעתירת שדולת הנשים נגד הדרת פוליטיקאיות בשלטי חוצות

הדיון פתוח לסיקור ויתקיים בלשכתו של יו״ר הוועדה בכנסת בקומת הסיעות

 

מחר יום ה', 31.1.2019, בשעה 17:00, תדון ועדת הבחירות המרכזית, בראשות המשנה לנשיאת בית המשפט העליון כב' השופט חנן מלצר, בעתירה שהגישו שדולת הנשים בישראל ופרופ' קרין נהון נגד הדרת הפוליטיקאיות משלטי החוצות בתחומי עיריית בני ברק.

את העותרות מייצג עו״ד חגי קלעי יחד עם מנהלת המחלקה המשפטית בשדולה, עו״ד גלי זינגר, ומקדמת המדיניות והחקיקה בשדולה, עו״ד מרים זלקינד. בצד המשיבים: עיריית בני ברק, חברת חוצות זהב בע״מ, ח״כ תמר זנדברג (מרצ) והיועץ המשפטי לממשלה.

העותרות מבקשות מיו״ר ועדת הבחירות המרכזית לקבוע כי מדיניות עיריית בני ברק וחברת חוצות זהב בע"מ אוסרות על הצגת תמונות או סמויות של נשים בטלה, בכלל ובקשר לתעמולת בחירות ולמתמודדות בפרט, ולקבוע כי לעיריית בני ברק אין סמכות לשמש כצנזורית על תכני פרסום בשלטי חוצות, בכלל ובקשר לתעמולת הבחירות בפרט.

כן מתבקש יו"ר הוועדה ליתן צו המופנה אל עיריית בני ברק וחברת חוצות זהב בע"מ ואשר מורה להן שלא לאסור או להגביל, בכל צורה או דרך, פרסום של תעמולת בחירות מהטעם המופיעה בה דמות או תמונה של אישה, באופן כללי, ומתמודדת באופן פרטני.

 

מצ״ב:

העתירהכתב התשובה של עיריית בני ברק, כתב התשובה והבקשה לפטור מהתייצבות של חוצות זהב, כתב התשובה והבקשה להצטרפות כעותרת של יו״ר מרצ.

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе

חדש באתר שדולת הנשים:

נגישות