לחצו לשיתוף

המציאות מוכיחה: עיריית בני ברק מדירה נשים משלטי החוצות: 8 שלטים בלבד עם דמויות נשים ב-5 שנים, כולם בשולי העיר

במסגרת הדיון בעתירת שדולת הנשים בישראל ופרופ׳ קרין נהון נגד הדרת הפוליטיקאיות משלטי החוצות, העבירה היום (ג׳) עיריית בני ברק ליו״ר ועדת הבחירות המרכזית את התצהיר שנתבקשה לערוך בנוגע למספר שלטי החוצות שנתלו בשטחה המוניציפאלי בשנים האחרונות. התוצאות מוכיחות – עיריית בני ברק מדירה נשים משלטי החוצות: 8 שלטים בלבד עם דמויות נשים ב-5 שנים, כולם בגבולות העיר עם עיריות אחרות.

לפי התצהיר, נתלו בשטחה המוניציפאלי 3 שלטים ב-2014 (כולם הושחתו), שלט אחד ב-2017 ושני שלטים ב-2018. השלושה האחרונים כולם הוצבו בגשר מבצע קדש שצמוד לאזור התעשיה של בני ברק, מול קניון איילון.

שדולת הנשים בישראל סימנה על גבי מפת העיר את ארבעת הכתובות בהן נתלו שמונת השלטים, כפי שנמסר בתצהיר העירייה: ״תגובת עיריית בני ברק מוכיחה: אין בבני ברק שלטי חוצות שעליהם דמויות נשים, ובשולי העיר היו רק 8 שלטים עם דמויות נשים (שחלקם אף הושחתו) במשך 5 שנים! המפה מראה זאת בבירור – כל השלטים שבהם הופיעו דמויות נשים הוצבו בגבולות העיר עם תל אביב, רמת גן או פתח תקווה, ובשנתיים האחרונות השלטים הוצבו במקום אחד בלבד, בסמוך לאזור תעשיה בגבול עם תל אביב ורמת גן. ״מחיקה של חצי מאוכלוסיית ישראל משלטי החוצות היא דבר שאין לו אח ורע בשום מדינה מערבית ודמוקרטית והיא מסמנת נשים כמפגע צניעות וכקבוצה לא לגיטימית. זה חייב להיפסק עכשיו״.

מעורכי הדין המייצגים את השדולה בעתירה נמסר: ״אפליה נבחנת לא רק בכוונה אלא גם בתוצאה. מציאות שבה אין דמויות נשים על שלטים בבני ברק גופא כלל, ואף בגבולותיה המוניציפליים של העיר מתירה העירייה הצגת דמות אישה רק במקרים חריגים ונדירים היא אפליה קשה. עצימת העיניים הנמרצת של היועץ המשפטי לממשלה מול התופעה – מטרידה ומדאיגה״. בעתירה מייצגים את השדולה ואת פרופ׳ נהון עורכי הדין חגי קלעי, אוהד רוזן, מרים זלקינד וגלי זינגר.

מצ״ב:

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות