כל הכבוד לכל המשתתפות והמשתתפים, בעקבות המחאה הציבורית שונה כתב האישום של התוקף במלונית. השדולה לקחה חלק בהפקת הפגנת מחאה של ״נוער השרמוטות״ הפועל עם עמותת כולן, שהתקיימה מול פרקליטות ת״א. מאות מפגינים, רובם בנות ובני נוער, קראו לתקן את כתב האישום המקל שהוגש בשבוע שעבר נגד ירין שרף. שרף, שתקף ילדה בת 13 במלונית קורונה, הואשם על ידי הפרקליטות באיומים, תקיפה ומתן אלכוהול לקטינה – אך במקום אונס, כתב האישום כולל סעיף של ״בעילה בהסכמה״. 

החלטת הפרקליטות להקל בכתב האישום היא פגיעה בילדה ובכל הנוער בישראל – ויש בה מסר מסוכן שמפקיר ילדות מול גברים אלימים. בלתי מתקבל על הדעת לעשות שימוש כה ציני במילה ״הסכמה״: איך ייתכן שמגע מיני עם ילדה בת 13, המתקיים במסגרת שורת מעשים חמורים ואלימים כאלה, לא מוגדר כאונס? 

מנכ״לית השדולה, עו״ד דנה מיטב, אמרה: "עצוב שבנות ובני נוער הם שצריכים לחנך את הפרקליטות. מדובר במקרה שהוא נקודת שיא של מגמת הזילות בעבריינות מין, גם מצד המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט".

בנוסף למחאה בשטח, השדולה פתחה דרוב לשליחת פניות למ״מ פרקליט המדינה, עו״ד עמית איסמן, בשיתוף עם הלובי למלחמה באלימות מינית. תוך ימים ספורים נשלחו יותר מ-25 אלף מיילים באמצעות הדרוב והלחץ הוביל לבחינה מחודשת של ההחלטה. 

מנכ"לית שדולת הנשים בירכה על ההחלטה, אך הזכירה שעדיין נותר צורך בשינוי עמוק: "קמה כאן זעקה צודקת ואותנטית של הציבור שהמסר שלה הוא 'עד כאן'. המקרה הזה הוא מקרה דגל אדום, אבל מגמת ההקלות בכתבי האישום היא נרחבת ולא כל הנפגעות זוכות לסיקור התקשורתי שנוצר הפעם".

 

נגישות