מבדיקת השדולה עולה שכמעט ואין שבוע ששלט שעליו מתנוססת דמותה של אישה לא מושחת בעיר. עו״ד רויטל חובל התריעה בפני הוועדה על השלכות האכיפה הכושלת

בעקבות אירועי השחתה הולכים וגוברים בירושלים של דמויות נשים על שילוט ציבורי, בשבוע שעבר הגיעה מקדמת המדיניות החדשה שלנו בשדולת הנשים, עו"ד רויטל חובל, לוועדה לקידום מעמד האישה בעירייה. מבדיקת השדולה עולה שכמעט ואין שבוע ששלט שעליו מתנוססת דמותה של אישה לא מושחת בעיר. בעקבות פנייתנו החליטה חברת המועצה לורה ורטון לקדם דיון בנושא זה, שבו השתתפו חברות מועצה נוספות, תושבות העיר ופעילות חברתיות.

בדיון הצגנו את מימדי התופעה האלימה, שמהווה ביטוי נוסף לניסיון להדיר נשים מהמרחב הציבורי. הסברנו על החומרה הגלומה במעשי ההשחתה והמסר החברתי הבעייתי שעובר לילדות ונשים כאשר מחיקתן עוברת בשתיקה. בנוסף, התרענו מפני השלכות האכיפה הכושלת של הרשויות, שמובילה לכך שחברות שונות (ואפילו העירייה עצמה) מעדיפות לצנזר פרסום נשים מחשש שפניהן יושחתו.

הסברנו שהשחתת שלטי תמונות מהווה עבירה פלילית שהעונש עליה יכול להגיע עד שלוש שנות מאסר, והזכרנו כי גם לעירייה יש סמכות להיאבק בתופעה באמצעות הצבת פקחים והטלת קנסות על העבריינים. על כן, הצענו שהעירייה והמשטרה יפעלו יחד וינקטו יד קשה נגד משחיתי תמונות נשים, למען יראו וייראו.

גיליתן על עוד שלט שהושחת? כתבו לנו – hadara@iwn.org.il

בתמונה: שלט הוקרה לאחים ואחיות של בית חולים הדסה שהושחת מעל דרך בגין

נגישות