בשבוע שעבר ציינו את היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. השנה נרצחו 22 נשים על ידי בן זוגן או קרוב משפחה ומעל 200 אלף נשים חיות במעגל האלימות. לאורך כל השבוע יזמנו ולקחנו חלק באירועים שמציינים את היום ושמים זרקור על התופעה המחרידה של אלימות נגד נשים.
אנחנו רוצות להודות לשותפים והשותפות שלנו שלקחו חלק ולא נתנו ליום הזה לעבור בשקט.

בין האירועים בהם השתתפנו:

אירוע של הקואליציה של האקדח על מטבח השולחן, בו אנו חברות, ואישה לאישה. הקואליציה ציינה עשור להקמתה והשיקה מאגר עדויות חדש: חיים בסביבת נשק. באירוע הוקראו עדויות בגוף ראשון והוצג קטע מתוך ההצגה 'רצח בהסכמה'. לפרטים נוספים >>

לקחנו חלק בשולחן עגול בבית שגריר בריטניה בנושא יוזמות טכנולוגיות בתחום ביטחון נשים במרחב הציבורי. דיברנו על הקשר שלנו עם יוזמות מהמגזר העסקי ועל החיבור עם קידום מדיניות מול משרדי הממשלה. 

הגענו לבית הנשיא לחלוק כבוד לאמל אלנסאסרה, מנאל שלבי ועולא נג'מי יוסף שקיבלו את אות ההוקרה מהשרה לשוויון חברתי עבור תרומה ייחודית וניכרת למאבק באלימות נגד נשים בחברה הערבית. 

השתתפנו בצעדה השנתית ביום המאבק לאלימות כלפי נשים בתל אביב וצעדנו יחד עם ארגונים ואזרחים ואזרחיות שקראו לרשויות ולממשלה לפעול להבטיח את הזכות הבסיסית של חיים בביטחון עבור כל אישה בישראל. 

טל הוכמן, מנהלת קשרי כנסת וממשל בשדולת הנשים בעצרת יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים

שיתוף פעולה עם שלושת ערוצי החדשות

במהלך מרגש נרתמו שלושת ערוצי החדשות 13, 12 וכאן 11 למאמצים שלנו להעלאת מודעות ליום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים. במהלך כל היום ענדו המגישים את הסיכה שהפיקה השדולה להזדהות עם המאבק והקדישו כמה מילות פתיחה ואייטמים לנושא. 

ציוצים של ערן סוויסה, רז שכניק וכסית בנושא. 

 

טיפול המשטרה במקרי רצח נשים פלסטיניות אזרחיות ישראל
מחקר השוואתי שנערך ע"י עמותת נשים נגד אלימות, מרכז אלטופולה ושדולת הנשים

בשבוע שעבר פורסם מחקר של נשים נגד אלימות ומרכז אלטופולה בשיתוף השדולה על טיפול המשטרה במקרי רצח נשים פלסטניות אזרחיות ישראל. את המחקר כתבה עו"ד שירין בטשון והוא מפורסם בשפות ערבית, עברית ואנגלית. ביום רביעי התקיים כנס במרכז שיקגו בעיר לוד בו פורסם המחקר בין הדוברות בכנס: נאילה עואד – מנכ"לית עמותת נשים נגד אלימות, דמיטר צ'נצ'יב – שגריר האיחוד האירופי, פידאא' שחאדה – חברת עיריית לוד ורכזת קואליציית נשים נגד נשק וחברת הכנסת עאידה תומא-סולימאן – יו"ר הועדה הפרלמנטרית לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי. 

                                                                                     למחקר המלא >>

נגישות