# לא לקוד צניעות בבתי ספר

לרגל פתיחת שנת הלימודים, ולצד הברכות המשמחות, אנחנו מובילות השבוע סדרת הסברה נגד כללי הצניעות שהשתרשו בבתי הספר הממלכתיים, יחד עם פעילות ופעילי הפורום החילוני.

כבר הבוקר התחילו לזרום דיווחים על מדידה מטרידה של מספר הסנטימטרים במכנסים של ילדות ונערות. "הבנים עלו על האוטובוס ולבנות עשו בעיות משום שחלקן לא באו בלבוש ארוך" – מספרת אמא לתלמידת חטיבת ביניים מהרצליה על היציאה לטיול שנתי בבית הספר של הבת שלה לפני מספר חודשים. בשנה האחרונה שמענו מלא סיפורים כאלה: תלמידות חטיבה בכפר סבא שהגיעו לבושות במכנסיים ״של בנים״ נשלחו לחדר המנהלת, בבית ספר יסודי באחת הערים בצפון הבהירה המורה באסיפת ההורים הראשונה לקראת כיתה א׳, על כבוד הדדי ולבוש הולם, ומיד מכוונת את האצבע כלפי הבנות: אורך המכנסיים חייב להגיע לפחות עד המקום אליו מגיעות אצבעות כף היד כשהן לצד הגוף, חל איסור על לבישת גופיות, מחשש למה שקורה כשמתכופפות וכשלובשות חצאיות יש לשים גם מכנסי טייץ מתחת, כי החצאית עלולה להתרומם. כיתה א. ואף מילה על הבנים. תלמידים והורים בתיכון רבין בתל מונד מספרים על בדיקות בכניסה לבית הספר, הוצאת מפרי, או יותר נכון: מפרות החוק מהכיתה, השפלה, ולעתים גם הרחקה מהמוסד החינוכי, בניגוד להוראות משרד החינוך, הקובעות ש"אין למנוע כניסת תלמיד לשטח בית הספר בשל הפרת משמעת, כגון הגעתו ללא תלבושת".

בשנת הלימודים הקרובה אנחנו שמים ושמות לזה סוף. לקראת תחילת השנה ושיחות ההורים הקרבות, הכנו עבורכם כמה כללי אצבע לבדיקת קוד הלבוש בבית הספר שלכם:

דילוג לתוכן