עו״ד דנה מיטב כותבת על פנייתה לפרקליטות המדינה, בעקבות פרסום המסקנות בעניינה של הקצינה שהגישה תלונה על הטרדה מינית נגד ניצב

השבוע קיבלנו תזכורת לכך שמשטרת ישראל היא עדיין דוגמה חיה וקיימת להגמוניה גברית דורסנית כלפי נשים: מפרסום החלטה חריגה בחריפותה של נציב תלונות הציבור דוד רוזן, עולה ״תמונה קשה ומטרידה״, לדבריו.

הרקע להחלטה זו הוא תלונה של צ׳, קצינה מוערכת, שכל חטאה היה שהעזה להתלונן נגד מפקד להב לשעבר רוני ריטמן על הטרדה מינית. ומה עשתה המשטרה? הגישה נגדה כתב אישום בהליך משמעתי על זוטי דברים והחלה למרר את חייה. 

רוזן קובע שתת ניצב דדו זמיר, ראש חטיבת התביעות במשטרה, מתעקש כבר למעלה מחמש שנים להמשיך ולהחיות הליך משמעתי נגד צ׳ במטרה לגרום לה לבטל את תלונתה האזרחית נגד המפכ״ל לשעבר אלשיך. עוד הוא קובע, שלפתיחת ההליך המשמעתי יש קשר הדוק להיותה מתלוננת בעבירת מין שהובילה לפרישת ניצב, ואף מציין שזמיר מסר מידע שקרי לנציב בעת בדיקתו.

בעקבות ההחלטה, המצביעה על ההתנהלות חמורה, שוחחתי עם מ״מ פרקליט המדינה על מנת שישים סוף להתנכלות המתמשכת בקצינה ויביא לסגירת ההליך המשמעתי שנפתח נגדה. נמשיך ללוות את הקצינה עד שהצדק ייצא לאור.

נגישות