זה המכתב האחרון שלי אליכן ואליכם כמנכ"לית שדולת הנשים – אחרי 4 שנים בוועד המנהל, ועוד למעלה מארבע שנים נוספות בתפקיד מנכ"לית הארגון, אני מסיימת את תפקידי בהתרגשות גדולה ומפנה את מקומי. העבודה לא הושלמה. היא כנראה לא תושלם בימי חיינו, ואולי לא יכולה להיות מושלמת לעולם.

אני גאה מאוד בתקופתי כמנכ"לית הארגון. שדולת הנשים מבוססת היום באופן ברור כגוף הלובי המשפיע והמרכזי בישראל בכל הנוגע לזכויות נשים ושוויון מגדרי. בשנים האחרונות שלחנו מאות מכתבים וניירות עמדה למקבלי ומקבלות החלטות, הובלנו עשרות הליכים משפטיים ולא מעט ניצחונות גדולים, סיוע משפטי ניתן לאלפים רבים של נשים, ובפרט לנשים חרדיות וערביות, אלפי אייטמים התפרסמו בכל במת מדיה אפשרית והיתה לנו חשיפה קבועה למאות אלפי א.נשים בפייסבוק. הבחירה שלנו להוביל מדיניות מבוססת נתונים הובילה לפרסום דו"חות רבים ביחס לשוק התעסוקה, הטרדות ופגיעות מיניות, אלימות נגד נשים, הדרת נשים וקידום מדיניות בכנסת ובממשלה.

לא הייתי מצליחה בדבר בלי שותפות ושותפים רבים: הצוות הנהדר, המקצועי והמסור שעבד איתי לאורך כל התקופה, הוועד המנהל, ועדת ביקורת וכספים ופורום המשפטניות שידעו תמיד להושיט יד ולהכווין בצמתים מרכזיים, עורכות ועורכי דין שליוו אותנו בהליכים משפטיים משמעותיים ומספר עצום של שותפות ושיתופים בארגונים חברתיים נוספים, קרנות פילנתרופיות, תורמות ותורמים פרטיים ואגודת הידידות, וגם בקרב פקידות מקצועית ובמוקדי קבלת החלטות. תודה מיוחדת לאלה אלקלעי, יו"ר שדולת הנשים, שליוותה אותי לאורך כל התקופה ונתנה לי חופש אדיר, לצד אינספור רעיונות ויוזמות. השמות רבים מאוד, וזכיתי בכולכןם. תודה רבה גם לכן ולכם – שפתחתן את חדשות השדולה שהקפדנו לשלוח מדי שבוע, וכתבתןם חזרה כל כך הרבה פעמים, לרוב במילים מחזקות והמון רצון טוב.

זאת הייתה שנה מורכבת מאוד. משבר הקורונה היכה בנו חזק. בציבור כולו, אבל בנשים במיוחד, ועדיין אי אפשר לראות את הסוף. זו בדיוק הסיבה שכולנו חייבות וחייבים להמשיך להיאבק, גם כשלפעמים זה נראה כאילו לא ננצח. אני מאחלת הצלחה עצומה למחליפתי, עו"ד דנה מיטב, וסמוכה ובטוחה שיחד עם הצוות, הוועד המנהל וכולכן(!), תדע להמשיך ולקדם אותנו לעולם טוב יותר. אני אשאר בשדולה 3 חודשים נוספים, ואמשיך להוביל 2 פרויקטים: השולחן הבין-מגזרי של הממשלה והחברה האזרחית בנושא השפעת הקורונה על נשים, שאני מכהנת בו כיו״ר לצד איריס פלורנטין סמנכ"לית משרד העבודה והרווחה, ובניית תוכנית אסטרטגית חדשנית לעיריית תל אביב-יפו לקידום נשים ושוויון מגדרי.

לכתבת הסיום של מיכל גרא מרגליות מנכ"לית השדולה >>
נגישות