לחצו לשיתוף

ניצחון לשדולת הנשים: השופט מלצר קבע כי הדרת נשים משלטי הבחירות בבני ברק מהווה אפלייה אסורה

יו״ר ועדת הבחירות המרכזית הכריע הערב (ד׳): ניצחון לשדולת הנשים בישראל ופרופ' קרין נהון בעתירתן נגד עיריית בני ברק בשל החלטת העירייה להדיר נשים משלטי הבחירות בשטחה

יו״ר ועדת הבחירות המרכזית, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, כב׳ השופט חנן מלצר, קבע הערב (ד׳) כי לעיריית בני ברק אין זכות למנוע פרסומי בחירות שעליהם דמויות נשים. לפי ההחלטה, מניעת פרסום השלטים מהווה אפליה אסורה של מועמדים. השופט מלצר אף פסק הוצאות משפט לטובת שדולת הנשים בישראל, על סך 7,500 שח, שישולמו על ידי עיריית בני ברק.

״החלטה זו מתפרסמת ערב חג הפורים הבא עלינו לטובה, ולמותר לציין, בהקשר זה, כיצד חג זה מדגיש את תפקידן וחשיבותן של הנשים, ואת הצורך בכיבודן ובשמירת מעמדן, וד״ל״, סיכם השופט מלצר את החלטתו.

 

מיכל גרא מרגליות, מנכ״לית שדולת הנשים בישראל: ״לא בכדי חתם השופט מלצר את החלטתו באזכור חג הפורים ומשמעותו בכל הנוגע לחשיבותן של נשים. כי העלמתן של הפוליטיקאיות משלטי החוצות בבני ברק הוא לא סיפור קטן או שולי. מחיקה של נשים ממרחבים ציבוריים נועדה למחוק את דמותן, קולן והשפעתן של נשים ככלל. החוק במדינת ישראל אוסר על פרקטיקה של הדרת נשים והעלמתן מהמרחב הציבורי, ובפרט בכל הנוגע לפוליטיקאיות המתמודדות בבחירות, וקיבלנו פעם נוספת גושפנקא משפטית לכך״.

 

עורכי הדין חגי קלעי ואוהד רוזן, שייצגו את העותרות, מסרו: ״מחיקת נשים משלטים ופרסומות אינה לגיטימית בשום מקום ובשום אופן. משמח שוועדת הבחירות אסרה באופן מוחלט על פרקטיקה פסולה זו בתעמולת בחירות. טוב יעשו כל הערכאות בישראל אם יפסעו בדרכה של החלטה חשובה זו, וימגרו, כל אחת בגדרי הסמכות שניתנה לה, את תופעת הדרת הנשים״.

לקריאת פסק הדין המלא: https://goo.gl/dH6hjR.

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות