לחצו לשיתוף

קואליציית "האקדח על שולחן המטבח": ״הרצח בנתניה – הוכחה לסכנה לחיי נשים בשל הרחבת תבחיני כלי היריה״

קואליציית ארגוני ״האקדח על שולחן במטבח״ הפועלת נגד שימוש בנשק במרחב הציבורי בתגובה לרצח האישה בידי בעלה השוטר בנתניה הערב (א׳, 14.10.2018): ״אישה נוספת נרצחה הלילה, ימים ספורים בלבד לאחר מותה הטראגי של עליזה שפק ז"ל. הרצח הזה, שנגרם באמצעות כלי נשק ארגוני, מוכיח את מה שאנו טוענות כבר זמן רב – יותר נשק במרחב האזרחי מהווה סיכון ממשי לחייהם של חפים מפשע, ושל נשים בפרט. אנו כואבות את כאב משפחתה של הקורבן, וקוראות לראש הממשלה, לשר לביטחון פנים, לשר הרווחה ולמפכ"ל המשטרה לקחת מיד אחריות, לעצור את הרחבת תבחיני כלי הירייה, שכבר הגדילו את כמות כלי הנשק במרחב האזרחי, ולפעול למניעת הרצח הבא. הגיע הזמן שגם ביטחונן האישי של נשים וחיי נשים יכריעו את כפות המדיניות של הממשלה הזו״.

בין 15 הארגונים החברים בקואליצייה: אישה לאישה, שדולת הנשים בישראל, האגודה לזכויות האזרח ואיתך-מעכי.

הקואליציה פועלת בימים אלה באמצעים משפטיים כנגד החלטת השר ארדן להרחבת תבחיני כלי היריה. בתחילת ספטמבר העבירו הארגונים לשר לביטחון פנים, ח״כ גלעד ארדן, מכתב למיצוי הליכים לפני עתירה לבג"ץ, כנגד החלטתו להרחיב את תבחיני כלי הירייה ולהקל את הקריטריונים לקבל רישיון לשאת נשק. כעת, משלא נענה המכתב, מקדמת הקואליצייה את העתירה לבג״ץ.

דרישות הארגונים:

  1. לבטל את התבחינים לקבלת רישיון נשק פרטי שפורסמו ביום 20.8.18 ולהחזיר על כנם את התבחינים שהיו בתוקף עד אז, ולחלופין להשעות את כניסתם לתוקף עד לבחינה יסודית של מדיניות רישוי נשק פרטי.

  2. לקבוע את התבחינים לרישוי נשק פרטי במסגרת חקיקת משנה (תקנות) ולא כהחלטת שר.

  3. לבטל את הוראת השעה מיום 22.5.18 המתירה נשיאת נשק אבטחה ונשק ארגוני מחוץ לשעות העבודה, שתוקפה עד ליום 1.12.2018.

15 הארגונים החברים בקואליציית "האקדח על שולחן המטבח": אשה לאשה – מרכז פמיניסטי, שדולת הנשים בישראל, איתך מעכי – משפטניות למען צדק חברתי, האגודה לזכויות האזרח, הכצעקתה, ל.א. לאלימות נגד נשים, מרכז תמורה, נגה – המרכז לזכויות נפגעי עבירה, נשים לגופן, פסיכואקטיב – אנשי ונשות בריאות הנפש למען זכויות אדם, פרופיל חדש, קואליציית נשים לשלום, רופאים לזכויות אדם, פוליטיקלי קוראת ועמותת "כולן". הקואליציה פועלת לצמצום תפוצת הנשק הקל והאלימות הנובעת ממנה, בפרט נגד נשים, ולהגברת הפיקוח על נשק בישראל.

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות