מנסור, שנרצחה בשבוע שעבר, היתה אמורה לחגוג עם בני משפחתה את חודש הרמדאן. זהו תרגום לדבריה של עו"ד מייסא גראבלי, שהסבירה באתר ״בוקרא״ על חומרת האלימות השוררת בחברה הערבית והזלזול של משטרת ישראל בתופעה שרק הולכת ומתגברת

סוהא מנסור היא דוגמה לאישה חזקה ועצמאית, בעלת עסק שפרנסה את בני משפחתה ואת שלושת ילדיה. סוהא הייתה אמורה לחגוג היום עם בני משפחתה את חודש הרמדאן, אולם האלימות השוררת בחברה הערבית והזלזול של משטרת ישראל מנע זאת ממנה. 

משנת 2014 נרצחו יותר מ-100 נשים, 45% מהן מהחברה הערבית. 50% מאנשי החברה הערבית, בוחרים לא לדווח למשטרה על מקרי אלימות, משום שרוב תיקי האלימות במשפחה בקרב נשים ערביות נסגרים מ״חוסר עניין לציבור״.  כשליש מכלל הנרצחות הערביות התלוננו למשטרה על בני זוגן טרם הרצח ולא קיבלו מענה. זה המצב בכל הנוגע לאלימות במשפחה, והוא מתעצם לנוכח האלימות והפשיעה המשתוללת ברחובות.

מדובר בכישלון מוסדי וזילזול בחיי האישה הערביה – מציאות זו חייבת להשתנות! סוגית האלימות בחברה הערבית צריכה להיות בראש סדר העדיפויות של המדינה. מקבלי ההחלטות צריכים להפנים שרצח נשים הוא טרור שרק הולך ומתגבר, עליהם לקחת על עצמם את האחריות לטיפול בנושא. 

המצב כיום אינו תקין ואסור לנו להיכנע אליו או להתייחס אליו כמצב שגרתי ומובן מאליו. עלינו להמשיך למחות ולהתנגד עד שהמשטרה תבצע את תפקידה כראוי – עד שתוענק הגנה לנשות החברה הערבית.

סוהא מנסור
נגישות