שדולת הנשים בישראל לקופ״ח מאוחדת: אתרו באופן אקטיבי מועמדות נשים לתפקיד המנכ״ל‎

לקראת מינוי מנכ״ל חדש לקופת החולים ״מאוחדת״: שדולת השנים פנתה לחברי ועדת האיתור וקראה להם לפעול לאיתור אקטיבי של נשים למועמדות לתפקיד. ״מאז קום המדינה ועד היום טרם כיהנה אישה בתפקיד זה, בין אם ב״מאוחדת״ ובין אם בקופת חולים אחרת בישראל״, נכתב בפניית השדולה. היום, 9.10, הינו המועד האחרון להגשת מועמדות לוועדת האיתור לתפקיד זה.

״ייצוג הולם לנשים איננו רק בגדר הכרח מכוח הדין״, הדגישה שדולת הנשים במכתבה, ״כי אם גם הכרח ציבורי ומוסרי ממדרגה ראשונה. הניסיון והמידע המצטבר מעידים כי בחירת אישה לתפקיד מנכ"לית "מאוחדת" תספק נקודות מבט חדשות ותוכל להוביל גוף חשוב זה להצלחות ולהישגים לטובת כלל אזרחיות ואזרחי מדינת ישראל״.

יו״ר הדירקטוריון של קופ״ח מאוחדת, איל גבאי, השיב למכתב שדולת הנשים בישראל, ואמר כי הוא ויתר חברי הדירקטוריון, רואים ״חשיבות רבה בייצוג הולם של נשים בתפקידים מרכזיים ובמוקדי קבלת ההחלטות״, וכן כי הם ״סבורים כי קופת חולים מאוחדת עומדת בכל הנדרש ממנה בדין, ואף למעלה מכך״.

בתשובתו פירט יו״ר הדירקטוריון את הצעדים שננקטו לפרסום המכרז, ואף כי חברי ועדת האיתור שהוקמה לצורך מינוי מנכ״ל/ית חדשה, נחשפו בתקשורת לשמותיהן של מועמדות פוטנציאליות לתפקיד, אשר חלקן אף הגישו מועמדות לתפקיד.

משדולת הנשים נמסר בתגובה: ״אנו מברכות על המאמצים שנעשו עד כה בקופ״ח מאוחדת לאיתור אקטיבי של נשים למועמדות לתפקיד המנכ״ל/ית, ומצפות לראות אישה ראשונה שתכהן בתפקיד זה מאז הוקמו קופות החולים בישראל כבר בשבועות הקרובים. למינוי אישה לתפקיד זה ישנה חשיבות רבה, לא רק מבחינה מוסרית וחברתית, אלא גם מבחינה מקצועית, בשל היתרונות הרבים שמביא המגוון האנושי לשולחן קבלת ההחלטות של ארגון שאחראי על בריאותם של נשים וגברים כאחד״.

דילוג לתוכן