שדולת הנשים בישראל על אישור תבחיני כלי הירייה: ״במקום לעשות בדק בית – ארדן החליט לסכן אלפי נשים בישראל״

בעקבות אישור תבחיני כלי הירייה, נמסר משדולת הנשים בישראל, החברה בקואליציית ׳האקדח על שולחן המטבח׳: "לפני שבוע בלבד, נורתה למוות נורה אבו סלוב, בת 36 ואם לשבעה – רק בגלל שהיא אישה. 16 נשים נרצחו רק השנה על רקע מגדרי, 3 מתוכן בנשק חם. זהו המחיר הנורא שנשים משלמות על הגדלת מספר כלי הנשק במרחב האזרחי. אבל במקום לעשות בדק בית מעמיק ולפעול לצמצום כלי הרצח, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, החליט להחריף כעת את הסיכון לחייהן של אלפי נשים בישראל.

"אישור תבחיני כלי הירייה היום – תוך כדי הפגרה וללא כל דיון ציבורי – הוא הפקרות מוחלטת ויריקה בפרצופן של הנשים החיות במציאות של פחד ואלימות בישראל, שתוביל להרחבה בלתי מתקבלת על הדעת של מספר כלי הנשק במרחב הציבורי.

"מכעיס ומצער שארדן, שאמור לדאוג לביטחון של כל אוכלוסיית ישראל, מזניח את חייהן של מחצית מהאוכלוסיה בגלל שיקולים פופוליסטיים וסיסמאות ריקות. כל המחקרים בנושא מראים כי לא רק שכלי נשק אינם מגבירים את תחושת הבטחון, כפי שטוען ארדן, אלא שהם מגיעים לגורמים עברייניים ומובילים ליותר פגיעות בנפש ולהגברת האלימות. ארדן אולי חולם להפוך את ישראל לאמריקה, אבל הוא כנראה שכח מעשרות מקרי הירי ההמוניים שמתרחשים בארה״ב מדי שנה. אנחנו, בכל אופן, לא נאפשר לו לשכוח זאת".

נגישות