לחצו לשיתוף

שדולת הנשים: נעתור לבג״ץ נגד המשך קיום הקורס לגברים בלבד

ביה״ד הארצי לעבודה ביטל היום (ג׳) את החלטת ביה״ד האזורי בירושלים על הקפאת תכנית ״משפיעים״, ובכך איפשר את המשך הקורס הנוכחי לגברים בלבד. בתגובה לכך, החליטה שדולת הנשים בישראל על הגשת עתירה מיידית לבג״ץ.
מנכ״לית שדולת הנשים בישראל, עו״ד מיכל גרא מרגליות: ״המאבק נגד הדרת נשים הוא מאבק מתמשך. להפרדה מגדרית השלכות קשות ומרחיקות לכת לא רק על נשים חרדיות, אלא על נשים בכלל ועל פני החברה בישראל.מול ההחלטה הנוכחית, שסוללת את הדרך להפרדה מגדרית בשירות המדינה ובמרחב הציבורי, לא נותרה לנו ברירה אלא לפנות לערכאה העליונה של בג״ץ. למרות הנזק בהקפאת הקורס, הפגיעה הקשה בערך השוויון גדולה בהרבה, והיא שצריכה להכריע בעתירה״.
בדיון בבקשת הרשות לערעור של המדינה הבהירו נשיאת בית הדין ורדה וירט-ליבנה, והשופטים רועי פוליאק וחני אופק-הנדלר, כי על אף שהמחזור הראשון לגברים בלבד יימשך, ההכרעה בהליך העיקרי בביה״ד האזורי לעבודה בירושלים תתייחס לתכנית כולה ולא לקורס הספציפי. השופטים הדגישו גם הם כי הליך זה נוגע בשאלות עקרוניות ביותר שמשפיעות על כלל החברה הישראלית.
עורכי הדין חגי קלעי, ליעד ורצהיזר ומרים זלקינד, שמייצגים את שדולת הנשים בהליך, מסרו: ״דינה של הפרדה במקומות עבודה להתבטל. לטעמנו, שגה בית הדין הארצי בהחלטתו לאפשר את המשך המחזור הראשון של הקורס, בזמן שההליך המשפטי תלוי ועומד. עצם קיום הקורס מהווה תקדים מסוכן ופגיעה בשלטון החוק, אשר לא ניתן להשלים עמם. מכל מקום, אנו מאמינים כי בסיומו של ההליך, בית הדין יבהיר כי הפרדה מגדרית היא אסורה ופסולה”.
מצ״ב:
צילום החלטת ביה״ד הארצי לעבודה בעניין הקפאת הקורס לגברים בלבד (3 עמודים)
לפרטים נוספים:
יובל עופר
דוברת שדולת הנשים בישראל
052-5284244
בברכה,
יובל עופר, דוברת שדולת הנשים בישראל || Yuval Ofer, Spokeswoman of IWN
يوفال عوفر, مسؤولة العلاقات العامة والناطقة بلسان الجمعية
שדולת הנשים בישראל ||The Israeli Women's Network
טלפון: 052-5284244 || משרד: 073-2041252

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות