״נשים ישלמו על האדישות שלכם״ שדולת הנשים תקפה את אוזלת ידם של שרי הממשלה במאבק בתופעת האלימות כלפי נשים

בדיון על התמודדות הממשלה בתופעת האלימות כלפי נשים, שהתקיים הבוקר (ב׳) בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת בנוכחות שגרירות ושגרירים מכל העולם, אמרה עו״ד מרים זלקינד, מקדמת המדיניות והחקיקה בשדולת הנשים בישראל:

״אתמול שחררה השופטת אביגיל זכריה מבית המשפט בעכו גבר ממרכז הארץ שחשוד כי הטריד באופן אובססיבי צעירה מהצפון ואיים על חייה, לאחר שלא נעתרה לחיזוריו. היא הורתה על השחרור משום שהמשטרה איחרה בכ-20 דקות להביא את החשוד לדיון בהארכת המעצר. האם שופטת בישראל הייתה משחררת גם אדם החשוד כי תכנן לבצע פיגוע טרור? המשטרה ובתי המשפט מזלזלים בכתובות שמרוחות על הקיר, ומניין הגופות כבר הגיע לשיא של 5 שנים.

״קרוב לשנה שמשרד הרווחה, בראשות השר חיים כץ, גורר רגליים במענה לנשים שיוצאות ממקלטים וצריכות סל שיקום. תוכנית החומש למניעת אלימות נגד נשים שוכבת כבר שנתיים במגרה, בלי תקצוב של כמה מיליונים שדרושים לה, בזמן שראש הממשלה נתניהו, ושר האוצר כחלון הצליחו, תוך כמה שעות ובלי בעיה, לקצץ 22 מליארד שקל (!) לטובת הפנסיה התקציבית של הגמלאים והשוטרים. במקביל, השר לביטחון פנים, ארדן, מקדם אקדח לכל דורש, שיעלה פי 3 עד 5 את הסיכון לחיי נשים, בטיעונים פופוליסטים, ומתעלם מכל נורות האזהרה המהבהבות – ככה נראית ממשלה שמפקירה חצי מהאוכלוסייה שלה. אני שואלת אתכם – איילת שקד, חיים כץ, גלעד ארדן, משה כחלון, בנימין נתניהו, האם אתם מסוגלים להסתכל על עצמכם במראה ולדעת שהאדישות שלכם גבתה את החיים של האישה הבאה?״.

נגישות