לחצו לשיתוף

מרחב ציבורי לכולנו

ביום חמישי התקיים הדיון בוועדת הבחירות המרכזית בעתירה שהגיש בשמנו עו״ד חגי קלעי נגד הדרת פוליטיקאיות משלטי חוצות. ראשית, עדכון: עיריית בני ברק נדרשה להגיש עד ליום שלישי הקרוב הוכחה שהיא מפרסמת שלטי חוצות עם תמונות נשים בתחומה, ולאחריה תתקבל החלטה בעתירה. שנית, הניסיון מלמד שיש ערך לחוק בישראל ושיש תוצאות למאבק. זאת בנוסף לעניין העקרוני: משמעות מחיקתן של נשים מהמרחב הציבורי (שנועדה למחוק נוכחות פיזית, קול והשפעה) והעובדה שלא הסכימו להעמיד שלטים בשניים מהמקומות המרכזיים ביותר בארץ – קניון איילון וכביש גהה. התראיינתי השבוע בנושא ברדיו קול ברמה, אותו רדיו שרק בעקבות תביעה ייצוגית שהגישה ״קולך״ נפתח למרואיינות נשים; וביום חמישי אגודת ישראל שינתה את התקנון שלה ומחקה את הסעיף שאסר על נשים להתמודד למפלגה, בעקבות בג״ץ שהגישה עו״ד תמי בן פורת.
אנחנו משתמשות בכל הכלים שעומדים לרשותנו: מאבק ציבורי, מאבק משפטי וקידום מדיניות בכנסת ובממשלה, כדי לייצר כאן מרחב ציבורי שמכיל את כולן ואת כולם, מבלי שקבוצה אחת תדרוש, כתנאי לכניסתה, את יציאתה של קבוצה אחרת.

 

כדי שנוכל להמשיך ולהרחיב את הפעילות שלנו, אני מבקשת שתצטרפו אלינו: כחברות וחברים בעמותה, בתמיכה חודשית או בתרומה חד־פעמית. כי רק יחד אנחנו משפיעות יותר.

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות