שדולת הנשים מודה לקרן בריטמן על תרומתה הנדיבה לטובת הקו הפתוח בשפה הערבית לזכויות נשים בעבודה.

 ***

רו"ח יגאל בריטמן ז"ל
2013-1945
תש"ה-תשע"ג

 

יגאל בריטמן ז"ל נולד בישראל ב-1945, שירת בצה"ל בחטיבת הצנחנים והשתתף במלחמות.

יגאל ז"ל ייסד את חברת יגאל בריטמן ושות' בשנת 1972. במהלך השנים התמזג המשרד עם משרדי ראיית חשבון נוספים. ב-1994 התמזג המשרד עם Deloitte Touche Tohmatsu Limited והפך למשרד הראשון בארץ שחבר לרשת עולמית ובכך פרץ את החרם הערבי. בהנהגתו של בריטמן, הפכה Deloitte ישראל לאחת החברות המובילות בישראל למתן שירותי ראיית חשבון מקצועיים.

יגאל ז"ל כיהן כישראלי היחידי, בתפקידי מפתח ברשת Deloitte העולמית, הן כחבר בדירקטוריון העולמי במשך שמונה שנים, הן כשותף מנהל ויו"ר מגזר הטכנולוגיה, המדיה והתקשורת העולמי במשך תשע שנים.
בריטמן ז"ל היה בעל ידע וניסיון בינלאומי רב, ובין היתר, שימש כשותף מייעץ עבור חברות עולמיות וישראליות מן המובילות בתחומי הפיננסים והטכנולוגיה, לצד ליווי של גופים ציבוריים ופעילות התנדבותית בארגונים ללא מטרות רווח.

לצד הקריירה המקצועית שלו, עסק יגאל ז"ל בפעילות ציבורית רחבה, כחבר בוועדה המייעצת לענייני בנקאות, כחבר בחבר הנאמנים של מוזיאון תל אביב לאמנות, וכיו"ר ועדת הביקורת ויו"ר מועדון החברות במוזיאון. בשנת 2002 קיבל תואר עמית כבוד של המוזיאון בגין פעילותו ותרומתו הרבה. כמו כן, שימש יגאל כחבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת בן גוריון שבנגב, היה חבר בוועדה המייעצת של ביה"ס למנהל עסקים ע"ש ליאון רקנאטי באוניברסיטת תל אביב, ושימש כיו"ר הוועד המנהל והמועצה הציבורית של יד יצחק בן צבי. בשל מחויבותו העמוקה ליחסי ישראל עם התפוצות ישב בדירקטוריון הפורום הישראלי במשך עשור ואף שימש כיו"ר הפורום הישראלי ויו"ר הפורום העסקי השני.

יגאל ז"ל היה אחת הדמויות המרכזיות במשק הישראלי וסייע רבות למקבלי ההחלטות במגזר הפרטי והציבורי. הוא פעל מתוך תחושת שליחות לתרום להמשך פיתוחה ושגשוגה של המדינה, וזכה להערכה רבה בקרב מעצבי המדיניות הכלכלית בישראל.

מורשתו של יגאל ז"ל תישאר איתנו, ואנו נמשיך את דרכו. יגאל בריטמן זכרונו לברכה יחסר לכולנו.

דילוג לתוכן