לחצו לשיתוף

מידע מגדרי: ייצוג, מצע ופרטים ליצירת קשר עם מטות המפלגות (נכון לבחירות הקודמות)

באיזו רשימה יש הכי הרבה נשים? מי מהמפלגות מתייחסת במצע שלה לנושאים של שוויון מגדרי, ייצוג או מאבק באלימות? ואיך יוצרים קשר עם המפלגות כדי לשאול אותן את השאלות שמעניינות אותנו? אספנו בשבילכן את כל הפרטים!

 

כחול-לבן

ייצוג: רשימת כחול-לבן כוללת 10 נשים ב-35 המקומות הראשונים, שיעור של 28.5%. בעשירייה הראשונה נמצאות שתי נשים – מיקי חיימוביץ במקום ה-7 ואורנה ברביבאי במקום ה-10. לרשימת כחול-לבן המלאה לחצו כאן.

מצע: במצע כחול-לבן קיים פרק בנושא "נשים". המצע אינו כולל צעדי מדיניות קונקרטיים בתחומים מגדריים, אך הוא מתייחס ברמה העקרונית לשורה של נושאים, ביניהם רצח נשים, הדרת נשים, מיגור הזנות ושיקום העוסקים/ות בזנות, דיני משפחה ושוויון בשוק העבודה. בנוסף, המצע כולל התחייבות ל"העמדת תקציבים הולמים לקידום הנושאים האמורים". לקריאת פרק הנשים במצע כחול-לבן לחצו כאן (עמוד 33).

יש לכן שאלות לרשימת כחול-לבן? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

הליכוד

ייצוג: רשימת הליכוד כוללת 9 נשים ב-35 המקומות הראשונים, שיעור של 26%. בעשירייה הראשונה נמצאות שתי נשים – מירי רגב במקום ה-6 וגילה גמליאל במקום ה-10. לרשימת הליכוד המלאה לחצו כאן.

מצע: המפלגה לא פרסמה מצע. רוצות לשלוח להם את ההצעה שלנו למצע מגדרי? לחצו כאן כדי להוריד את המסמך.

יש לכן שאלות למפלגת הליכוד? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

העבודה

ייצוג: רשימת העבודה כוללת 5 נשים ב-15 המקומות הראשונים, שיעור של 33%. בעשירייה הראשונה נמצאות ארבע נשים – סתיו שפיר במקום ה-4, שלי יחימוביץ' במקום ה-5, מרב מיכאלי במקום ה-7 ורויטל סוויד במקום ה-9. לרשימת העבודה המלאה, לחצו כאן.

מצע: מצע מפלגת העבודה מכיל התייחסות עקרונית למספר נושאים מגדריים, ביניהם ייצוג, פערי שכר, הטרדות מיניות, הדרת נשים ועוד, אך הוא כמעט ואינו כולל הצעות לצעדי מדיניות קונקרטיים. במצע כלולה התחייבות לתקצוב המאבק באלימות המגדרית. לקריאת המצע המלא של מפלגת העבודה לחצו כאן.

יש לכן שאלות למפלגת העבודה? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

חד"ש-תע"ל

ייצוג: רשימת חד"ש-תע"ל כוללת שתי נשים בעשירייה הראשונה, שיעור של 20%. עאידה תומא סלימאן במקום ה-3 וסונדוס סלאח במקום ה-7. לרשימה המלאה של חד"ש-תע"ל לחצו כאן.

מצע: למפלגת חד"ש מצע מפורט בנושאים מגדריים. תחת הכותרת "לשוויון האישה בכל התחומים" המצע נוגע בנושאים של תעסוקת נשים, אלימות נגד נשים, הדרת נשים, אלימות מינית ועוד, ומכיל התחייבות לקידום שורה של צעדי מדיניות קונקרטיים בנושאים הללו. לקריאת המצע המלא של מפלגת חד"ש, לחצו כאן.

יש לכן שאלות לרשימת חד"ש-תע"ל? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

איחוד מפלגות הימין

ייצוג: רשימת איחוד מפלגות הימין כוללת 2 נשים בעשירייה הראשונה, שיעור של 20%. עידית סילמן נמצאת במקום ה-5 ואורית סטרוק במקום ה-6. לרשימה המלאה של איחוד מפלגות הימין, לחצו כאן.

מצע: המפלגה לא פרסמה מצע. רוצות לשלוח להם את ההצעה שלנו למצע מגדרי? לחצו כאן כדי להוריד את המסמך.

יש לכן שאלות לרשימת איחוד מפלגות הימין? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

הימין החדש

ייצוג: רשימת הימין החדש כוללת 4 נשים ב-8 המקומות הראשונים, ייצוג של 50%! איילת שקד במקום ה-2, אלונה ברקת במקום ה-3, שולי מועלם במקום ה-5 וקרוליין גליק במקום ה-6. לרשימת הימין החדש לחצו כאן.

מצע: מצע הימין החדש פורס את מדיניות המפלגה בשלל תחומים, אך הוא אינו כולל כל התייחסות ישירה לנושאים מגדריים. את מצע המפלגה המלא ניתן לראות פה. רוצות לשלוח להם את ההצעה שלנו למצע מגדרי? לחצו כאן כדי להוריד את המסמך.

יש לכן שאלות למפלגת הימין החדש? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

מרצ

ייצוג: רשימת מרצ לכנסת כוללת 3 נשים ב-8 המקומות הראשונים, ייצוג של 37.5%, ובראשה עומדת אישה. תמר זנדברג במקום ה-1, מיכל רוזין במקום ה-3 ומהרטה ברוך רון במקום ה-6. לחצו כאן כדי לראות את רשימת מרצ המלאה.

מצע: מצע מרצ כולל פרק מפורט בנושאים מגדריים, ביניהם שוויון בתעסוקה, הבטחת ייצוג ומאבק באלימות נגד נשים. בנוסף, מצע מרצ כולל התייחסות מפורשת ונרחבת לנושאים מגדריים גם בפרקים המוקדשים לנושאים אחרים כגון חינוך, ביטחון, בריאות ועוד. המצע כולל הצהרות עקרוניות לצד התחייבות ליישום צעדי מדיניות קונקרטיים בכל הנושאים הללו. לקריאת המצע המלא של מרצ לחצו כאן.

יש לכן שאלות למפלגת מרצ? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

כולנו

ייצוג: רשימת כולנו כוללת 3 נשים ב-8 המקומות הראשונים, ייצוג של 37.5%. יפעת שאשא-ביטון במקום ה-3, טלי פלוסקוב במקום ה-5 ומירב בן-ארי במקום ה-6. לרשימת המועמדים המלאה של מפלגת כולנו לחצו כאן.

מצע: מצע מפלגת כולנו אינו כולל פרק המוקדש לנושאים מגדריים, אך הוא מתייחס בפירוט יחסי לשני נושאים הקשורים לשוויון מגדרי: חינוך לגיל הרך לצד התאמת ימי הלימודים לשוק העבודה וסיוע לאימהות חד הוריות. לקריאת המצע של כולנו לחצו כאן.

יש לכן שאלות למפלגת כולנו? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

ישראל ביתנו

ייצוג: מפלגת ישראל ביתנו כוללת אישה אחת ב-8 המקומות הראשונים, ייצוג של 12.5%. המועמדת היחידה במקום ריאלי היא יוליה מלינובסקי במקום ה-5. לרשימת ישראל ביתנו לחצו כאן.

מצע: מפלגת ישראל ביתנו פרסמה מסמך חזון ומסמך "אני מאמין". שני המסמכים, המתייחסים לשורה של נושאי מדיניות, אינם כוללים כל התייחסות לסוגיות מגדריות. לקריאת החזון, לחצו כאן ולקריאת ה"אני מאמין", כאןרוצות לשלוח להם את ההצעה שלנו למצע מגדרי? לחצו כאן כדי להוריד את המסמך.

יש לכן שאלות למפלגת ישראל ביתנו? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

רע"מ – בל"ד

ייצוג: מפלגת רע"מ-בל"ד כוללת אישה 1 ב-8 המקומות הראשונים, ייצוג של 12.5%. המועמדת היחידה במקום ריאלי היא היבא יזבק במקום ה-4. לרשימה המלאה של רע"מ-בל"ד לחצו כאן.

מצע: מצע מפלגת בל"ד מתייחס לשורה של סוגיות מגדריות, ביניהן שוויון מגדרי, אלימות במשפחה ומעמדן החברתי והכלכלי של נשים. המצע כולל התייחסות עקרונית לסוגיות אלו, אך אינו מציג צעדי מדיניות קונקרטיים.

יש לכן שאלות לרשימת רע"מ-בל"ד? צרו קשר עם מטות המפלגות.

 

זהות

ייצוג: מפלגת זהות כוללת 2 נשים ב-5 המקומות הראשונים, ייצוג של 40%. רונית דרור במקום ה-4 וליבי מולד במקום ה-5. לרשימת זהות המלאה לחצו כאן.

מצע: מצע מפלגת זהות אינו כולל התייחסות לשוויון מגדרי או להגנה על נשים, אך הוא מקדיש פרק לנושא "שיקום מעמד המשפחה" אשר מכיל שורה של צעדי מדיניות שיפגעו בנשים. בין צעדים אלה נמצאים ביטול חזקת הגיל הרך, שינוי חוק המזונות, טענות בנוגע לקיומה של תופעה נרחבת של תלונות שווא של נשים ותמריצים לעידוד תעסוקה של הגבר בלבד. לקריאת המצע המלא של זהות לחצו כאן. רוצות לשלוח להם את ההצעה שלנו למצע מגדרי? לחצו כאן כדי להוריד את המסמך.

יש לכן שאלות למפלגת זהות? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

גשר

ייצוג: מפלגת גשר כוללת 2 נשים ב-5 המקומות הראשונים, ייצוג של 40%, ובראשה עומדת אישה. אורלי לוי במקום ה-1 ויפעת ביטון במקום ה-3. לרשימה המלאה של מפלגת גשר לחצו כאן.

מצע: מפלגת גשר מציגה פרק מפורט בנושא שוויון מגדרי, אשר כולל התייחסות לשורה של נושאים כגון ייצוג, אי שוויון בתעסוקה, אלימות מגדרית ומשפחות חד הוריות – ואת צעדי המדיניות הנדרשים בתחומים אלו. גם פרקים בנושאים אחרים כוללים התייחסות לסוגיות המגדריות הרלוונטיות. בנוסף, מפלגת גשר בחרה למקד את קמפיין הבחירות שלה סביב סוגיות של שוויון מגדרי והגנה על זכויותיהן של נשים. לקריאת מצע גשר המלא לחצו כאן.

יש לכן שאלות למפלגת גשר? צרו קשר עם מטה המפלגה.

 

*** במפלגות ש"ס ויהדות התורה אין כל ייצוג לנשים והן לא פרסמו מצעים.

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות