משטרת ישראל מפרסמת ברשתות החברתיות מודעת דרושים ממומנת לתכנית גיוס למשטרה, אשר מייצרת אפלייה בוטה - כלפי נשים וכלפי אוכלוסיות נוספות. שלחנו פנייה דחופה לשני הגופים

בימים אלה רץ קמפיין גיוס משטרתי לתכנית הנקראת ״מאמינים במשטרה״, שבאמצעות הטרגוט (כלי פילוח) של הרשת החברתית מוצג רק בפני ״גברים, דוברי עברית, בין הגילים 35-22״. בעקבות זאת, שלחנו למשטרה ולפייסבוק מכתבי התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים, באמצעות מנהלת המחלקה המשפטית שלנו, עו״ד גלי זינגר, בשיתוף עם עו״ד חגי קלעי ועו״ד גל בריר ממשרד עוה"ד קלעי, רוזן ושות'.

בפנייה למשטרה הצגנו דרישה להסיר לאלתר את המודעה מכל מקום שבו היא פורסמה ולהתחייב שלא לעשות כך בעתיד. עוד דרשנו לבטל את התוכנית במתכונתה המפלה הנוכחית, ולפתוח את המשרות לכלל הציבור, גברים ונשים כאחד, ללא תלות באמונה דתית.

במכתב לפייסבוק הסברנו שאפליית אוכלוסיות מסוימות באמצעות טרגוט ממומן היא אפליה קשה ביותר והיא אף מתעצמת מקום שבו מהות הפרסום היא הצעת עבודה, כבמקרה שלפנינו. דרשנו לא רק להסיר את המודעה המדוברת, אלא להפסיק לאלתר את האפשרות של טרגוט ייעודי במודעות ממומנות, על בסיס מין, לאום, גיל, נטיה מינית וקטגוריות חשודות דומות, בכל הנוגע הן להצעות עבודה והן למוצרים, שירותים וכניסה למקומות ציבוריים.

לשתי החברות הובהר כי אם המכתבים לא יזכו להתייחסות בתוך 10 ימים, לא נהסס למצות את כל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו, על מנת למצות את זכויותיהן של ציבור הנשים בישראל ולמנוע את אפלייתן.

•״דה מרקר״ מדווחים כאן בהרחבה על הסיפור

• המכתב המלא שנשלח למשטרת ישראל

• המכתב המלא שנשלח לפייסבוק

דילוג לתוכן