את/ה נמצא/ת כאן:

קידום מדיניות וחקיקה

פרסומי השדולה

מחלקת המדיניות והחקיקה של שדולת הנשים משתתפת בחקיקה בכנסת לקידום שוויון מגדרי בישראל, דרך הצעות חוק, חוות דעת מקצועיות, השתתפות בישיבות ועוד.

קידום מדיניות וחקיקה - שאלות נפוצות

מה שדולת הנשים עושה בשביל לקדם מדיניות וחקיקה לטובת נשים?

עמותת שדולת הנשים בישראל פועלת במגוון דרכים כדי לקדם מדיניות וחקיקה הקשורה לזכויות הנשים.

שדולת הנשים מגישה חוות דעת להצעות חוק, ניירות עמדה לדיונים בכנסת, נלחמת במערכת המשפט, מגישה מכתבים לקובעי ולקובעות מדיניות, משפיעה בציבוריות, עובדת ישירות עם חברי כנסת, ומגבירה את המודעות לנושאים הנוגעים לזכויות הנשים.

חוות דעת להצעות חוק הן הערות ודעות שמוגשות על ידי גורמים שונים, כגון משרדי ממשלה, ארגונים חברתיים, או אזרחים פרטיים, לפני דיון הצעת חוק בכנסת.

תקנות הממשלה מחייבות את משרדי הממשלה לפרסם את ההצעות לחוק המיועדות להם לדיון ציבורי, ולאפשר לציבור להגיב אליהן בצורה מבוססת. חוות הדעת עשויות לכלול הצעות לשינויים, ביקורות, ותגובות על ההצעה לחוק המוצעת.

חשוב לציין כי חוות הדעת אינן חייבות להתווסף לדיון בכנסת, אך הן עשויות לשפוט על ידי חברי הכנסת ולהשפיע על ההחלטה הסופית בנושא ההצעה לחוק.

ניירות עמדה לדיונים בכנסת הם מסמכים שמוכנים ומוגשים על ידי חברי כנסת או צוותיהם לפני דיון במליאה או בועדות הכנסת.

הם מכילים רעיונות, נתונים, מחקרים והמלצות בנושאים העומדים לדיון. ניירות עמדה מהווים כלי עבודה חשוב עבור חברי הכנסת ועוזרים להם להכין ולהביע את דעותיהם, תיקונים, והצעות לחוק. הם משמשים גם לצורך התיעוד וההיסטוריה של הדיונים וההחלטות שנקבעות בכנסת.

מכתבים לקובעי וקובעות מדיניות הם הודעות, התראות או המלצות שנשלחות על ידי אנשים או גופים שונים אשר קובעים מדיניות מסוימת. קובעי מדיניות הם אלה שעושים החלטות בנושאי מדיניות ציבורית, כגון ממשלת מדינה, רשות מקומית, ארגון בינלאומי וכדומה.

מכתבים אל קובעי המדיניות עשויים לכלול הצעות, דעות, חששות, או בקשות בנושאי מדיניות שונים. הם משמשים כדי להעלות נושאים לסדר היום, לקדם מדיניות מסוימת, להבהיר עמדות או עניינים, ולשפוט על ההשפעה של מדיניות מסוימת על ציבור מסוים או על מצב כלכלי, חברתי או פוליטי. זהו כלי עבודה חשוב בתהליכי עשיית החלטות במדינה ובמגוון רחב של רמות פעילות מדינית.

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות