את/ה נמצא/ת כאן:

המאבק בהדרת נשים

פרסומי השדולה

ההדרה של נשים בתקשורת היא השימוש בדרך שלילית או מגבילה בשפה ובתמונות לעיתים כדי להציג נשים באופן לא ראוי או מופרז. מאבק עמותת שדולת הנשים בישראל וארגונים נוספים נגד ההדרה מטרתו לקדם שיוויון מגדרי בתקשורת, להפוך את ההצגה של נשים לשווה ולהכביר את התגיות והסטראוטיפים המיניים.

המאבק בהדרת נשים - שאלות נפוצות

מה שדולת הנשים עושה בשביל לטפל בבעיית הדרת הנשים?

שדולת הנשים מתמקדת במגוון פעולות לטיפול בבעיה של הדרת הנשים בחברה. היא פועלת להעלות את המודעות לנושא ולקדם שינוי תרבותי ומדיני המבוסס על שוויון. פעילותה כוללת הגשת מכתבים, ניירות ערך למגוון רשויות וארגונים, כולל משטרה ומערכת המשפט, כדי להבהיר ולהדגיש את חוסר ההסכמה להדרת הנשים ולדרוש שינויים מיידיים ומעמיקים.

בנוסף, העמותה מקיימת פרוייקטים וקמפיינים עיתונאיים וחינוכיים שמטרתם לחשוף את ההשלכות השליליות של ההדרת נשים ולעורר מחויבות לשינוי. הם עובדים גם לחיזוק והעצמת הנשים עצמן, באמצעות יצירת קהילה תומכת ופלטפורמות לחלוקת ניסיונות ומעקב אחר תופעת ההדרה והתמודדות עמה. העמותה מבקשת לקדם תודעה ושינוי חברתי, המבוססים על כבוד האדם והשוויון בין המינים, על מנת ליצור סביבה בטוחה ומכבדת לכל הנשים.

הדרת נשים היא תופעה בה משתמשים בדיבור, בתמונות, והתנהגויות שליליות או מגבילות כלשהן כדי להפחית את התרומה, ההשפעה, או הערך הנתון לנשים בחברה.

היא עשויה לכלול ביקורת לא רצינית, תגיות מיניות, או הצגת נשים באופן שאינו ראוי או מפרסם את התרומה והישגיהן. תופעת הדרת הנשים המשפיעה על נשים ברוב התחומים של חייהן, כולל בתחום המקצועי, החברתי, הפוליטי, והמשפטי.

ניתן לקדם פעילויות כמו קמפיינים חינוכיים והעלאת המודעות, להגיש ערעורים, מכתבים וניירות ערך, לקדם מדיניות חוקית ולקחות משפטיות, ולקדם פעילות תרבותית ואמנותית משמעותית.

בישראל, חוק השוויון בתקשורת משנת 1998 מגבה את עקרון שוויון ההזדמנויות בתקשורת, כולל הדרה של נשים. על פי החוק, אסור למדר או להפוך את הנשים לאובייקטים במסרי התקשורת, ואסור להשתמש בתמונות או בנטיות מיניות שמפריעות לכבודן של הנשים. חוק זה מחייב גם את רשויות המדינה להשקיע משאבים בקידום התקשורת השוויונית ובהשתתפות נשים בתכנון ובייצוג בתחום התקשורת.

הקו הפתוח בשבילכן

הקו הפתוח לזכויות נשים בעבודה
הקו הפתוח לנשים מהמגזר החרדי
الخط المفتوح لحقوق النساء في العمل باللغة العربية
ለአማርኛ ቋንቋ 3 ቁጥር ይጫኑ
በሠራተኛ ሕግ ውስጥ የሕግ ምክር
Нажмите номер 4
прав женщин на работе
נגישות